Колко спечелиха САЩ от митата върху стоманата и алуминия досега
България 14.08.2018 12:44
За по-малко от пет месеца след въвеждането на митата върху вноса на алуминий и стомана администрацията на американския президент Доналд Тръмп е успяла да събере над 1,4 милиарда долара допълнителни приходи от налозите. Това става ясно от доклад, подготвен от членовете на Конгреса и цитиран от CNBC.
Според изчисленията между 23 март и 16 юли Вашингтон е събрал 1,1 милиарда долара приходи от митата върху стоманата и допълнително 344 милиона долара от тези върху алуминий.
Очакванията са в следващите месеци тези суми да нараснат, тъй като е възможно въвеждането на допълнителни налози и за друг държави.
В доклада се допълва, че общо за 2018 година в хазната могат да влязат допълнително 7,5 милиарда долара - 5,8 милиарда долара от митата върху стоманата и 1,7 милиарда долара от тези върху алуминия.
Тези сметки са направни на база на вноса за изминалата година. През 2017 година импортът на САЩ на възлиза на 29 милиарда долара за стоманата и 17,4 милиарда долара за алуминия.
Президентът Тръмп посочва, че наложените тарифи могат да имат допълнителна полза, като приходите от тях могат да бъдат използвани за намаляване на федералния дефицит, който през юли достига ниво от 77 милиарда долара.
"Заради митата ще имаме възможност за започнем да изплащаме големи суми от натрупания дълг от 21 трилиона долара", написа Тръмп в своя профил в Twitter през миналата седмица.
Според изчисленията между 23 март и 16 юли Вашингтон е събрал 1,1 милиарда долара приходи от митата върху стоманата и допълнително 344 милиона долара от тези върху алуминий.
Очакванията са в следващите месеци тези суми да нараснат, тъй като е възможно въвеждането на допълнителни налози и за друг държави.
В доклада се допълва, че общо за 2018 година в хазната могат да влязат допълнително 7,5 милиарда долара - 5,8 милиарда долара от митата върху стоманата и 1,7 милиарда долара от тези върху алуминия.
Тези сметки са направни на база на вноса за изминалата година. През 2017 година импортът на САЩ на възлиза на 29 милиарда долара за стоманата и 17,4 милиарда долара за алуминия.
Президентът Тръмп посочва, че наложените тарифи могат да имат допълнителна полза, като приходите от тях могат да бъдат използвани за намаляване на федералния дефицит, който през юли достига ниво от 77 милиарда долара.
"Заради митата ще имаме възможност за започнем да изплащаме големи суми от натрупания дълг от 21 трилиона долара", написа Тръмп в своя профил в Twitter през миналата седмица.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:06 Близки и ръководството на "Славия" изпратиха загиналия на "Тракия" Мишо и баща му
- 15:54 Споразумение на хартия? САЩ удари по Иран, Техеран отвърна с ракети по Кувейт и Бахрейн
- 15:41 При пожар в къща във Варна загина 58-годишна жена
- 15:28 Нетаняху ще прави широка коалиция, ако спечели отново властта
- 15:16 Уругвайците се прибират у дома с редовни полети
- 15:05 18-годишен без книжка загина, след като падна с колата в река Смядовска
- 14:54 "Прогресивна България" иска одит на пенсионните разходи за периода от 2020 г. до 30 май 2026 г.
- 14:42 Витанов: Заплатите в държавните бордове надхвърлят дори тези на премиера и президента, взети заедно