Къде отиват старите германски дизелови автомобили
България 13.08.2018 14:55
Където германските шофьори виждат проблем, потребителите в Италия и Австрия виждат възможност.
Износът на дизелови автомобили втора ръка от Германия нараства с рекордни темпове, като само през миналата година той се е повишил с 20 процента, показва изследване на германски университет.
Причината са готвените или вече въведени забрани в редица градове, които искат да подобрят качеството на атмосферния въздух.
През 2017 година най-голям брой автомобили са се запътили към Италия и Австралия, а продажбите в Хърватия и Украйна са се удвоили. "Настроенията към дизеловите двигатели в Германия е много лошо", казва Крисчън Кил, професор в Университета по приложни науки Вюрцбург-Швайнфурт, който е участвал в проучването.
Чуждестранните купувачи пък печелят от спада в цените и могат да използват автомобилите пълноценно, тъй като в приемащите страни няма подобни ограничения.
През 2017 г. Германия е изнесла 239 541 употребявани автомобила, най-високото ниво от поне 2006 година насам. Към Италия и Австрия са заминали по над 20 000, а доставките към Франция и Испания са се повишили с над 30 процента.
Скокът в износа на дизелови автомобили втора употреба идва в момент, в който новите регистрации на тези коли намаляват. Потребителите все повече предпочитат бензинови автомобили - тенденция, която започна още през 2015 г., когато Volkswagen призна за измамата с вредните емисии.
Въпреки че е трудно да се изчисли колко точно от дизеловото гориво, консумирано в дадена страна, е насочено към леките автомобили, доклад на Международната енергийна агенция показва общ спад в употребата през 2017 г.
Кил сега очаква повече хора да се насочат и към електромобилите. Продажбите на хибриди вече са се удвоили през юли до 13 559 автомобила, като вече имат пазарен дял от 4,3 процента.
Ренесанс на дизела в Германия е възможен след няколко години, смята той, ако бъдат измислени по-добри контролни механизми, а сегашната "истерия" замре. /монеъ.бг
Износът на дизелови автомобили втора ръка от Германия нараства с рекордни темпове, като само през миналата година той се е повишил с 20 процента, показва изследване на германски университет.
Причината са готвените или вече въведени забрани в редица градове, които искат да подобрят качеството на атмосферния въздух.
През 2017 година най-голям брой автомобили са се запътили към Италия и Австралия, а продажбите в Хърватия и Украйна са се удвоили. "Настроенията към дизеловите двигатели в Германия е много лошо", казва Крисчън Кил, професор в Университета по приложни науки Вюрцбург-Швайнфурт, който е участвал в проучването.
Чуждестранните купувачи пък печелят от спада в цените и могат да използват автомобилите пълноценно, тъй като в приемащите страни няма подобни ограничения.
През 2017 г. Германия е изнесла 239 541 употребявани автомобила, най-високото ниво от поне 2006 година насам. Към Италия и Австрия са заминали по над 20 000, а доставките към Франция и Испания са се повишили с над 30 процента.
Скокът в износа на дизелови автомобили втора употреба идва в момент, в който новите регистрации на тези коли намаляват. Потребителите все повече предпочитат бензинови автомобили - тенденция, която започна още през 2015 г., когато Volkswagen призна за измамата с вредните емисии.
Въпреки че е трудно да се изчисли колко точно от дизеловото гориво, консумирано в дадена страна, е насочено към леките автомобили, доклад на Международната енергийна агенция показва общ спад в употребата през 2017 г.
Кил сега очаква повече хора да се насочат и към електромобилите. Продажбите на хибриди вече са се удвоили през юли до 13 559 автомобила, като вече имат пазарен дял от 4,3 процента.
Ренесанс на дизела в Германия е възможен след няколко години, смята той, ако бъдат измислени по-добри контролни механизми, а сегашната "истерия" замре. /монеъ.бг
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:59 Кабинетът "Радев" замразява минималната заплата на 620,20 евро до 2028 г.?
- 13:57 Политическата криза в Румъния продължава
- 13:50 Tрима загинали след серия разрушителни торнада в САЩ
- 13:45 Кирил Димов, бивш шеф на ДАНС-Варна: Изгонването на Невзоров от България беше заради "пране на пари"
- 13:42 Над 40 са вече сигналите за мазут по плажове в Бургаско
- 13:41 Варна почете героите, спасили града след взрива на танкера "Ерма"
- 13:35 Министър Петрова обсъди с делегация от САЩ финалните стъпки за безвизово пътуване
- 13:33 Шест досъдебни производства за "Баба Алино" има във варненската прокуратура