Барса триумфира със Суперкупата, Меси стана най-титулуваният играч на клуба

Спорт 13.08.2018 10:00

Барселона победи Севиля с 2:1 и завоюва Суперкупата на Испания за 13-и път в своята история. Мачът се игра в мароканския град Танжер пред 44 000 зрители.

Андалуският тим поведе в 9-ата минута с гол на Пабло Сарабия в 9-ата минута, а каталунците изравниха в 42-ата чрез Жерард Пике.

Победният гол вкара Усман Дембеле в 78-ата минута с мощен изстрел извън границите на наказателното поле. Севиля можеше да изравни резултата в самия край на редовното време, но Висам Бен Йедер не успя да реализира дузпа.

Барса вече има 3 титли повече от Реал Мадрид в мачовете за Суперкупата. 31-годишният Лео Меси пък спечели 33-и трофей с фланелката на Барселона и стана най-титулуваният играч в историята на клуба. Досега той и Андрес Иниеста имаха по 32 титли. /БГНЕС