Още снимки:
test

Кабрал с гол и асистенция осигури победа на Левски в Русе

12.08.2018 09.09

Левски победи Дунав Русе с 2:1 като гост в среща от четвърти кръг на Първа професионална лига. В герой за "сините" се превърна Жерсон Кабрал, който вкара единия гол и подаде за другия.

Божидар Васев даде преднина на домакините в 53-аат минута с гол от дузпа, свирена за нарушение на Аймен Белаид срещу Светослав Ковачев. Гостите обаче бързо се върнаха в мача и изравниха само шест минути по-късно с попадение на Кабрал, който получи пас от Жорди Гомес и без забавяне стреля точно извън границата на наказателното поле. В 78-ата минута Габриел Обертан отправи изстрел, който срещна напречната греда, домакините не успяха да изчистят добре и тя попадна в Кабрал, а той центрира и оставеният абсолютно непокрит Холмар Ейолфсон прониза противниковата мрежа с глава. В 86-ата минута гол на Дунав бе отменен заради засада, а повторенията на ситуацията показаха, че съдийското решение е правилно. Левски води в класирането с 10 точки, една повече от отбора на ЦСКА-София, който утре посреща Славия. Дунав е на 12-о място в класирането с 3 точки от 4 мача.

По-рано днес Берое надделя над Ботев (Пловдив) с 2:1 в мач от 4-и кръг на Първа професионална лига. Двата тима започнаха равностойно мача, но с течение на времето Берое притисна своя съперник и бе по-близо до откриване на резултата. Първата част обаче завърши при нулево реми. И след почивката Берое доминираше на терена, но в 78-ата минута инкасира попадение след неразбирателство в отбраната. Момчетата на Александър Томаш обаче се активизираха и само в рамките на 160 секунди обърнаха резултата в своя полза след попадения на Рубен Бриджидо и Камен Хаджиев. /БГНЕС