Манчестър Юнайтед надви Лестър на старта на сезона във Висшата лига

Спорт 11.08.2018 10:31

Отборът на Манчестър Юнайтед започна по успешен начин сезона във Висшата лига, след като победи Лестър Сити с 2:1 у дома в първия мач от откриващия кръг на шампионата.

На „Олд Трафорд“ титуляр за „червените дяволи“ бе френският национал Пол Погба, въпреки че халфът имаше само няколко дни за тренировка след завръщането си от почивка. От първата минута за домакините започнаха и новото попълнение Фред, както и завърналият се след наем в Испания Андреас Перейра. Двубоят започна отлично за тима на Жозе Моуриньо, след като още в третата минута играчите на Юнайтед получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на футболист на гостите. Погба, който беше с капитанската лента в тази среща, реализира наказателния удар и даде преднина на домакините. Възпитаниците на Клод Пюел постепенно поеха контрол и владееха повече топката, макар и трудно да стигаха до чисти голови положения. След почивката „лисиците“ продължиха да са по-активни, а Давид де Хеа се отличи с няколко добри намеси. В 83-та минута левият бек на Юнайтед Люк Шоу покачи на 2:0 с първия си гол в професионалния футбол. По всичко изглеждаше, че мачът е решен, но в 90-та минута Де Хеа не се ориентира добре при центриране отдясно и Джейми Варди прати топката във вратата му от близко разстояние. „Червените дяволи“ все пак удържаха преднината си в оставащите минути и по този начин започнаха кампанията с успех, въпреки че играта им не бе убедителна. /БГНЕС