Неочакваната полза от лошото настроение
Любопитно 25.07.2018 10:50
Ако сме кисели и целият свят ни е крив днес, вероятно не ни е много-много до умуване. Но ако често сме в подобно настроение, добре е да знаем какво показват резултатите от последното изследване на група психолози.
Да сме в кофти настроение на работното място не е особено неразбираемо. Особено когато има хиляди други по-приятни занимания, с които бихме могли да уплътним времето си. И особено когато вече така ни е втръснало от тази работа, но нямаме друг избор и търпим.
Оказва се обаче, че да сме намусени и сърдити си има и своята положителна страна. Но само ако спадаме към екстровертите, пояснява Daily Mail.
Емоционалната реактивност определя колко бързо и колко продължително реагираме на случващото се около нас. Тя влияе пряко на нашата продуктивност.
Екстровертите са високо реактивни и имат бързи емоционални отговори. Именно и при тях се наблюдава по-значително подобрение на продуктивността, когато са в лошо настроение.
То влияе върху чувствителността и представянето ни. Успяваме да организираме времето си по-добре, да приоритизираме и да се справяме с ангажиментите в срок.
Интровертите си остават по-спокойни и с по-бавен емоционален отговор. При тях лошото настроение по-скоро подтиска възможностите за по-добро представяне.
Да сме в кофти настроение на работното място не е особено неразбираемо. Особено когато има хиляди други по-приятни занимания, с които бихме могли да уплътним времето си. И особено когато вече така ни е втръснало от тази работа, но нямаме друг избор и търпим.
Оказва се обаче, че да сме намусени и сърдити си има и своята положителна страна. Но само ако спадаме към екстровертите, пояснява Daily Mail.
Емоционалната реактивност определя колко бързо и колко продължително реагираме на случващото се около нас. Тя влияе пряко на нашата продуктивност.
Екстровертите са високо реактивни и имат бързи емоционални отговори. Именно и при тях се наблюдава по-значително подобрение на продуктивността, когато са в лошо настроение.
То влияе върху чувствителността и представянето ни. Успяваме да организираме времето си по-добре, да приоритизираме и да се справяме с ангажиментите в срок.
Интровертите си остават по-спокойни и с по-бавен емоционален отговор. При тях лошото настроение по-скоро подтиска възможностите за по-добро представяне.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:27 ООН спря евакуацията на моряци от Ормузкия проток заради атаката на търговски кораб
- 10:19 Сметната палата: Има грешки за близо 2,205 млрд. лв. при общинските отчети
- 10:11 САЩ удължиха срока за купувачите на международните активи на „Лукойл“ до 25 юли
- 10:04 "Маркет линкс": Увеличава се недоверието към правителството на Румен Радев
- 09:55 Мъжът, подал сигнал до 112, за удара на АМ „Тракия”: Нямаше абсолютно никакви следи от спирачен път
- 09:48 Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
- 09:40 Зеленски наредил 40-дневна масирана операция срещу руски цели
- 09:33 Демерджиев ще закрие "паразитното звено" в МВР: 30 висши служители взимат заплати и не правят нищо!