БАБХ: Евтаназия във ферми не се прави с предупреждение
България 16.07.2018 10:15
Можеше ли да бъде избегнато умъртвяването на хиляди кози и овце в Странджанско и защо протестиращи се опитаха да попречат на ветеринарите?
"Всеки нормален човек вижда трагедията в душите на хората. Но ние наистина не можем да се съобразим и да приемаме мерките емоционално - по никакъв начин", поясни за "Здравей, България" по NOVA, Дамян Илиев, директор на Агенцията по храните (БАБХ).
"По принцип пристъпване към евтаназия във ферми не се прави с предупреждение, защото се счита, че е възможно собственици да укрият животни и по този начин да се компрометира цялата мярка", уточни той, като допълни, че би подал оставка, само ако смята, че не върши професионално работата си.
Баба Дора, чиито животни бяха единствените пощадено в село Шарково, каза, че не знае дали в понеделник все пак няма да ги изгуби.
"Обичам ги като мои деца. Всичко им давам - бонбони, вафли. Те са здрави. Трябва да ми разрешат да си ги гледам и да си ги наблюдавам. Но белите престилки ще решат", заяви тя. Жената беше категорична, че не се интересува дали държавата ще я компенсира с пари или не: "Важното е да ми оставят животните живички. За хапване ще имам пари".
Източник: nova.bg
"Всеки нормален човек вижда трагедията в душите на хората. Но ние наистина не можем да се съобразим и да приемаме мерките емоционално - по никакъв начин", поясни за "Здравей, България" по NOVA, Дамян Илиев, директор на Агенцията по храните (БАБХ).
"По принцип пристъпване към евтаназия във ферми не се прави с предупреждение, защото се счита, че е възможно собственици да укрият животни и по този начин да се компрометира цялата мярка", уточни той, като допълни, че би подал оставка, само ако смята, че не върши професионално работата си.
Баба Дора, чиито животни бяха единствените пощадено в село Шарково, каза, че не знае дали в понеделник все пак няма да ги изгуби.
"Обичам ги като мои деца. Всичко им давам - бонбони, вафли. Те са здрави. Трябва да ми разрешат да си ги гледам и да си ги наблюдавам. Но белите престилки ще решат", заяви тя. Жената беше категорична, че не се интересува дали държавата ще я компенсира с пари или не: "Важното е да ми оставят животните живички. За хапване ще имам пари".
Източник: nova.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:01 „Амнести Интернешънъл“ обвини ЕС наравно с Либия за престъпления срещу мигранти
- 16:52 Чешкият президент съди премиера, след като не го включи в делегацията за срещата на върха на НАТО
- 16:43 Северна Корея планира да разшири ядрения си арсенал
- 16:34 Радев: България подкрепя Украйна, но спира даренията
- 16:25 Тръмп настоява: Иран се е съгласил на дългосрочни ядрени инспекции; Техеран отрича
- 16:16 Командироват прокурори от ВКП да помагат по разследването за строителството в "Баба Алино"
- 16:07 НСТС не се разбра за осигуровките на държавните служители
- 15:58 Показанията на Невзоров до голяма степен изясняват случилото се, каза Демерджиев