Кевин Андерсън пребори Иснър в епична битка и е на финал на Уимбълдън

Спорт 14.07.2018 08:32

Кевин Андерсън стана първият финалист в тазгодишното издание на Уимбълдън. На полуфиналите южноафриканецът надви в епична битка, продължила 6 часа и 36 минути, американеца Джон Иснър с 6-7(6), 7-6(5), 7-6(9), 4-6, 26-24. Двамата сътвориха истинско зрелище, което се превърна във втория най-дълъг мач в историята на турнира.

В първия сет липсваха пробиви, като в последвалия тайбрек осмият поставен Андерсън се наложи с 8-6. Този сценарий се повтори и във втория сет, който този път отиде на сметката на Иснър, който спечели тайбрека със 7-5. В третия сет двамата си размениха по един пробив, преди отново частта да бъде решена след тайбрек, спечелен от американеца с 11-9.

В четвъртия сет Андерсън първи поведе с пробив, но Инсър моментално направи рибрейк. Южноафриканецът отново дръпна в резултата след нов пробив в деветия гейм, след който затвори сета на свой сервис за 6-4.

В решаващия пети сет настъпи и жестоката битка между двамата, която продължи близо 3 часа. Разчитайки на мощния си начален удар и двамата печелиха убедително своите сервис геймове, като нито един от тях не успяваше да вземе превес. В крайна сметка в 49-ия гейм Андерсън успя да реализира решаващ пробив, а впоследствие да приключи мача в своя полза при 26-24. По този начин той се класира за първия си финал на Уимбълдън и втори на турнир от Големия шлем.

В спора за титлата в Лондон той ще срещне победителя от двубоя между световния номер 1 Рафаел Надал и Новак Джокович. /БГНЕС