Иван Иванов: Исканата ми оставка е кризисен пиар на БСП

България 28.06.2018 18:55

В пленарната зала не съм заявявал, че няма да изпълня закона, а само, че го следвам. Това заяви на извънреден брифинг председателят на КЕВР Иван Иванов, след като от БСП заявиха, че ще депозират в парламента искане за неговата оставка, предаде репортер на БГНЕС.

БГНЕС припомня, че тази сутрин, по време на редовното заседание на парламента, опозицията атакува председателя на КЕВР с критика, че неговите експерти така и не са взели окончателно решение по сделката за енергодружеството. Критика беше отправена и че продажбата не е влязла в годишния отчет на регулатора, който беше днес одобрен от парламента. В пленарна зала Нинова заяви, че не е взета под внимание внесена подписка от 200 000 души срещу продажбата на компанията.

Една подписка не може да бъде основание да се вземе такова важно решение“, категоричен е Иванов и допълни, че в пленарна зала е бил изключително предпазлив, защото всяка непремерена реплика може да доведе до санкции срещу държавата за стотици милиони евро.

Председателят на КЕВР е убеден, че днешната акция на социалистите е „очевиден опит за кризисен пиар от БСП, която се опитва да отвлече вниманието на обществеността. /БГНЕС
CHF CHF 1 2.10599
GBP GBP 1 2.24061
RON RON 10 3.84295
TRY TRY 100 3.87452
USD USD 1 1.65945