Тайната на успеха - дрямка в офиса
Любопитно 26.06.2018 16:45
Със сигурност се е случвало сънят да ни налегне на работното място и да се чудим или как да се преборим с него, или къде да му се отдадем поне за малко. А докато се притесняваме от шефско мъмрене, всъщност няма никаква нужда от него.
Защо ли? Защото кратката почивка на работното място (но не за обяд) може значително да повиши успеха ни. Между 20 и 40 минути дрямка се оказват повратна точка, след които нашата продуктивност скача неимоверно. В противен случай, може и 12 часа да стоим в офиса, и нищо полезно да не излезе от това.
Освен нулево желание за работа и отсъствието на физическа и умствена възможност да я свършим както трябва, липсата на почивка за сън по време на работния ден води до рязко покачване на нивата на стрес в организма. А оттам следват редица проблеми, които могат да засегнат зрението например.
Затова във все по-вече офиси (Nike, Google и Facebook) има пригодени места за почивка, а шефовете са все по-склонни да жертват половин час от работното време за сметка на по-добри резултати от работниците си.
Освен да върне силите, възможността да подремнем на работното място ни прави по-удовлетворени и заради факта, че не пренебрегваме нуждите на тялото, пише Daily Mail. А то има нужда от възстановяване не само вечер, но и по средата на работния ден.
Маргарет Тачър е един от най-ярките примери за последователи на тази практика. От 14:30 до 15:30 ч. тя не се занимава с нищо друго, освен да спи. А изследователите днес се надпреварват да доказват ползите от това прекъсване на работния процес.
Сиестата предпазва и от сърдечно-съдови заболявания, защото способства за намаляване на кръвното налягане. И няма защо да чувстваме угризения - това е все едно да си вземем следобедна закуска, когато почувстваме глад. А ако и шефът ни мисли така, то тогава сме истински щастливци. /lifestyle.bg
Защо ли? Защото кратката почивка на работното място (но не за обяд) може значително да повиши успеха ни. Между 20 и 40 минути дрямка се оказват повратна точка, след които нашата продуктивност скача неимоверно. В противен случай, може и 12 часа да стоим в офиса, и нищо полезно да не излезе от това.
Освен нулево желание за работа и отсъствието на физическа и умствена възможност да я свършим както трябва, липсата на почивка за сън по време на работния ден води до рязко покачване на нивата на стрес в организма. А оттам следват редица проблеми, които могат да засегнат зрението например.
Затова във все по-вече офиси (Nike, Google и Facebook) има пригодени места за почивка, а шефовете са все по-склонни да жертват половин час от работното време за сметка на по-добри резултати от работниците си.
Освен да върне силите, възможността да подремнем на работното място ни прави по-удовлетворени и заради факта, че не пренебрегваме нуждите на тялото, пише Daily Mail. А то има нужда от възстановяване не само вечер, но и по средата на работния ден.
Маргарет Тачър е един от най-ярките примери за последователи на тази практика. От 14:30 до 15:30 ч. тя не се занимава с нищо друго, освен да спи. А изследователите днес се надпреварват да доказват ползите от това прекъсване на работния процес.
Сиестата предпазва и от сърдечно-съдови заболявания, защото способства за намаляване на кръвното налягане. И няма защо да чувстваме угризения - това е все едно да си вземем следобедна закуска, когато почувстваме глад. А ако и шефът ни мисли така, то тогава сме истински щастливци. /lifestyle.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:17 За първи път в България беше оперирано "пеперудено дете"
- 16:06 Близки и ръководството на "Славия" изпратиха загиналия на "Тракия" Мишо и баща му
- 15:54 Споразумение на хартия? САЩ удари по Иран, Техеран отвърна с ракети по Кувейт и Бахрейн
- 15:41 При пожар в къща във Варна загина 58-годишна жена
- 15:28 Нетаняху ще прави широка коалиция, ако спечели отново властта
- 15:16 Уругвайците се прибират у дома с редовни полети
- 15:05 18-годишен без книжка загина, след като падна с колата в река Смядовска
- 14:54 "Прогресивна България" иска одит на пенсионните разходи за периода от 2020 г. до 30 май 2026 г.