Белгия на 1/8-финал след най-резултатния мач в Русия - 5:2 срещу Тунис

Спорт 23.06.2018 18:10

Нов рекорд на световните първенства - 27 поредни мача без 0:0

Соченият за един от скритите фаворите на световното в Русия - Белгия, без проблеми и мач предсрочно се класира за 1/8-финалите.

“Червените дяволи” разбиха 5:2 Тунис в най-резултатния двубой досега в първенството, игран на стадиона на "Спартак" в Москва. Преди това на върха беше Португалия - Испания 3:3.

Още в 3-ата минута Еден Азар се измъкна в наказателното поле и бе съборен от Бен Юсеф. Потърпевшият съм изпълни дузпата, без да даде никакви шансове на вратаря, и откри резултата, а и головата си сметка на това световно първенство.

Когато след още 13 минути Ромелу Лукаку в типичния си стил се измъкна сам срещу вратаря и направи 2:0, всички на стадиона бяха уверени, че работата върви към лесна и разгромна победа за европейците.

С това не бяха съгласни тунизийците, въпреки двете принудителни смени, които трябваше да направи треньорът им. Почти веднага след попадението на Лукаку капитанът на африканците Брон намали с глава и до самия край на полувремето той и съотборниците му играха с един от най-добрите отбори в света (поне според ранглистата на ФИФА) като с равен. Чак в четвъртата минута на добавеното време пак Лукаку след добра акция на десния бек Тома Мьоние върна преднитата от два гола за своя отбор и се изравни с Кристиано Роналдо на върха при голмайсторите - и двамата са с по 4 попадения.

След почивката стана ясно, че тунизийците няма да имат сили за обрат. Еден Азар направи 4:1 още в 51-ата минута, след което треньорът Мартинес започна равномерно да дава почивка на звездите си. Първо излезе Лукаку, сменен от Маруан Фелайни, после Мичи Бачуаи влезе на мястото на Азар, а накрая Телеманс замести Дрис Мертенс.

Бачуаи стана и автор на своеобразен хеттрик от пропуски при три излизания сам срещу вратаря - първо топката бе избита от защитник, после белгиецът улучи гредата, а накрая ударът му бе спасен от вратаря. Все пак в самия край той успя да се разпише, а капитанът на Тунис Хазри фиксира крайното 5:2. /24chasa.bg