Сърбите с жалба до ФИФА заради съдийството на Феликс Брих

Спорт 23.06.2018 16:28

Членовете на Сръбския футболен съюз Саво Милошевич и Йован Шурбатович съобщиха, че са подали жалба във ФИФА заради „тенденциозното съдийство“ на рефера Феликс Брих по време на мача с Швейцария. Срещата в Калининград завърши с победа за „кръстоносците“ с 2:1, с което интригата в Група Е се завърза още повече.

Най-сериозните претенции на сърбите са за неотсъдената дузпа срещу Александър Митрович през второто полувреме. При резултат 1:1, нападателят на английския Фулъм бе задържан в наказателното поле от двама бранители на швейцарците, но главният рефер остана безмълвен. В крайна сметка Швейцария стигна драматично до победата с гол в 90-ата минута, дело на Джердан Шакири.

„Всичко е ясно. Проведохме достатъчно разговори и официално подадохме жалба срещу съдийството. Не очакваме някакви сериозни решения, но имаме още един мач и няма лесно да се откажем от възможността да играем на осминафиналите, заяви вицепрезидентът на Сръбския футболен съюз Саво Милошевич, който изтъкна, че не търси оправдание за загубата.

В последния кръг от груповата фаза Сърбия ще има тежката задача да се изправи срещу фаворита в групата Бразилия, докато Швейцария ще срещне състава на Коста Рика, който вече загуби шансове да продължи в следващата фаза на Мондиала. /БГНЕС