Федерер пребори квалификант от САЩ и е на финал в Хале

Спорт 23.06.2018 14:30

Роджър Федерер продължава похода си към 10-та си титла от турнира на трева в Хале, след като днес се класира за финала в надпреварата. На полуфиналите защитаващият титлата си от миналата година швейцарец се наложи трудно със 7-6(1), 7-5 над американския квалификант Денис Кудла след час и 27 минути игра. По този начин Маестрото увеличи серията си от поредни победи на трева на 20.

Срещата започна отлично за световния номер 1, който реализира ранен пробив за 2-0, но впоследствие неговият съперник бързо изравни за 2-2. До края на сета нямаше повече пробиви, а в последвалия тайбрек Роджър се наложи с убедителното 7-1. Вторият сет отново бе много равностоен, като той бе решен от един-единствен брейк, дошъл в 11-ия гейм в полза на Федерер, който впоследствие затвори мача на собствен сервис за крайното 7-5.

Във финала 36-годишният швейцарец ще срещне победителя от двубоя между испанеца Роберто Баутиста Агут и 21-годишния хърватин Борна Чорич. Маестрото трябва да стигне до титлата тази седмица, ако иска да запази първото си място в световната ранглиста. /БГНЕС