Уругвай срази Египет с късен гол

Спорт 15.06.2018 19:02

Уругвай се наложи драматично над Египет с 1:0 във втория мач от световното първенство в Русия. Победният гол за "Ла Селесте" бе отбелязан в добавеното време от защитника Хосе Хименес.

Въпреки очакванията, Ектор Купер не рискува да пусне в титулярния състав звездата на Египет – Мохамед Салах, който претърпя контузи в рамото по време на финала на Шампионската лига. Вместо него на терена на екстравагантния стадион в Екатеринбург излезе Маруан Мохсен.

Селекционерът на южноамериканците отговори с атомно нападение от европейски голмайстори – Луис Суарес и Едисон Кавани.

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора по-скоро се разучаваха, отколкото да опитват атаки. Уругвай все пак изглеждаше с по-голямо самочувствие в първия си мач на Мондиала в Русия. В 8-ата минута Кавани отправи първия точен удар в мача, но той не затрудни вратаря на противника. „Фараоните” отговориха с няколко опасни атаки, в които главно действащо лице бе Хасан-Трезеге.

В 23-ата минута дойде най-опасната ситуация за първата част. Кавани стреля опасно, но защитник на египтяните изби в корнер. При последвалата ситуация Суарес изпусна от близко разстояние от доста удобно положение.

Първото полувреме завърши без голове, а египетските фенове продължиха да се надяват, че Салах, който днес става на 26 години, ще влезе да помогне на тима.

Суарес пропусна нова добра ситуация в началото на второто полувреме. След пас на Кавани той се измъкна лесно от египетската защита, а след това стреля в краката на защитника Хегази.

На нападателя на „Барселона” бе и вторият голям пропуск в мача. Кавани отново подаде отлично от границата на наказателното поле, а Суарес бутна топката в ръцете на вратаря Ел Шенави.

След двата пропуска настроението в тима на Уругвай спадна, а египтяните предприеха по-остри атаки.

В 73-ата минута пък Кавани отново изведе зад гърба на защитата на съперника Суарес, този път в ляво в пеналта, но таранът се забави, а Ел Шенави се хвърли в краката му и изби топката.

Десетина минути по-късно вратарят на Египет, който на 29 години записа едва четвъртия си мач с националната фланелка, се намеси решително и парира с една ръка след страхотен изстрел от границата на наказателното поле на Кавани.

В 88-ата минута Уругвай беше най-близо до гола. Кавани изпълни отлично пряк свободен удар от 20 метра, но топката се отби от лявата странична греда на вратата на Египет.

Все пак в добавеното време защитникът на "Атлетико" Мадрид Хосе Хименес се разписа с глава и донесе успеха на ургвайците.

Cъстави:

Египет: Мохамед Елшенави, Ахмед Фатхи, Али Габр, Ахмед Хегази, Мохамед Абделшафи, Елшенави, Мохамед Елнени, Тарек Хамед (50-Сам Морси), Амр Варда (82-Рамадан Собхи), Абдала Саид, Махмуд Трезеге, Марван Мохсен (63-Махмуд Кахраба).

Уругвай: Фернандо Муслера, Гийермо Варела, Диего Годин, Хосе Мария Хименес, Мартин Касерас, Найтан Нандес (58-Карлос Санчес), Родриго Бентанкур, Матиас Весино (88-Лукас Торейра), Джорджан Де Араскаета (59-Кристиан Родригес), Луис Суарес, Единсон Кавани /bTVnews