Русия очаквано дръпна 2:0 на полувремето срещу Саудитска Арабия

Спорт 14.06.2018 19:05

Без много напрежение, но с една излишна жертва, домакинът Русия води 2:0 на полувремето срещу Саудитска Арабия в първия мач на световното.

Пред 78 011 зрители на стадион "Лужники" още в 13-ата минута Юрий Газински откри резултата с глава след подаване на Александър Головин, а малко преди почивката резервата Денис Черишев направи 2:0 след бърза атака и техничен финта в наказателното поле.

Бившето крило на "Реал" (Мадрид) влезе на мястото на Алан Дзагоев, който се контузи и бе сменен в 24-ата минута.

Това е най-ранната смяна на световно първенство за руския и съветския национален отбор.

РУСИЯ - САУДИТСКА АРАБИЯ 2:0 (2:0). Голмайстори: Юрий Газински (12), Денис Черишев (43). Съдия: Нестор Питана (Аржентина). Жълти картони: .

РУСИЯ: Акинфеев, Фернандес, Кутепов, Игнашевич, Жирков, Газински, Зобнин, Самедов, Головин, Дзагоев (24-Черишев), Смолов.

САУДИТСКА АРАБИЯ: Абдула, Абдурайк, Осама, Омар, Ясер, Салман, Атаиф, Тайсер, Салем, Яхия, Алсахлави. /24chasa.bg