Ако приемем гей браковете, следва правото да осиновяват деца, предупреждава противник на ИК

Варна<+> 12.06.2018 15:52

Нека всеки родител да изпрати декларация за отказ от джендър обучение в училищата. Така ще покажем, че не сме съгласни да се подменят традиционните ни ценности. За това призова във варненския ефир на Дарик Даниела Николова – един от организаторите на първия "Поход на семейството", който се проведе във Варна и още няколко града през уикенда. В морската столица в шествието са се включили между 300 и 500 души.

„Ние сме граждани, представители на християнски общности. Хора, които искат да има независима българска политика от чужди влияния, да запазим традиционните ценности”, обясни тя.

Най-голямата опасност е да не се позволи на еднополови двойки да осиновяват деца, смята Николова, която е и председател на сдружението "Варна срещу джендър идеологията в България". То е организатор на редица протести срещу ратифицирането на Истанбулската конвенция (ИК).

„Това, че гей парадът иска узаконяване на еднополовите бракове и осиновяване на деца не е изненада, това е начин на пропаганда на определени ценности. Те защитават интересите си чрез политически искания. Но гей паради се организират в много страни, където тези искания са удовлетворени, но парадите продължават. Тук става дума за пропаганда”, е мнението на Даниела Николова.

Ако приемем гей браковете, следващата стъпка е осиновяването на деца от еднополови двойки, а това е безотговорно. Децата имат право на майка и баща, смята варненката.

По нейни думи ЛГБТИ организациите има сериозно финансиране и лобита в министерствата. Така те имат възможността да убедят много хора в идеите си. Цел на тези НПО-та са учениците и в много школа се работи по подобни проекти, твърди Николова. Тя даде пример с училището в Дългопол, в което такава организация развива проект на стойност 30 хил. евро за среда, свободна от насилие, основано на пол. Правят се и проучвания сред децата, каза още Николова.

Тя нарече Конвенцията за защита на правата на детето „капан”, тъй като документът дава право на службите в Норвегия например да разделят родители от деца и то заради незначителни причини.

„Тази конвенция включва особени концепции. В самото й начало родителите са наречени „първично даващи грижа”, а после „възрастни в семейството”. Ако те не успеят да отглеждат децата си, то държавата трябва да се намеси в техен интерес.

Разделянето на децата от семейството разрушава връзката, която е най-важна. Родителите са донори на грижа. Това е сбъркана концепция. Тази служба е силно финансирана, тя работи по дилърски начин. Нейни представители получават бонуси, ако осигурят нови случаи”, разказа още Даниела Николова. /dariknews.bg
CHF CHF 1 2.00413
GBP GBP 1 2.2865
RON RON 10 3.93029
TRY TRY 100 5.64706
USD USD 1 1.82822