Витоша Бистрица ще играе в Първа лига и през следващия сезон

Спорт 26.05.2018 10:18

Отборът на Витоша Бистрица запази по сензационен начин елитния си статут, след като победи Локомотив София с 6:4 след изпълнение на дузпи в баража между двата тима.

Възпитаниците на Костадин Ангелов записаха само една победа в 32 мача в редовния сезон, но успяха да победят Пирин в плейофите за оцеляване, за да стигнат до мач с втория във Втора лига Локомотив София. „Железничарите“ започнаха добре двубоя на стадион „Локомотив“ в Пловдив и още в четвъртата минута Илия Димитров им даде преднина, но в 63-та минута Даниел Кутев изравни. В 81-та минута „бистришките тигри“ останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Ивайло Лазаров, но до края на редовното време не паднаха повече голове и двубоят влезе в продължения. Играчите на Локомотив вече докосваха промоцията, след като в 109-та минута Здравко Димитров вкара за 2:1, но в последната минута на второто продължение Стефан Христов изравни и се стигна до дузпи. При тях играчите на Локомотив допуснаха две грешки, докато тези на Витоша бяха перфектни и по този начин тимът от Бистрица ще играе в Първа лига и през следващия сезон, докато „железничарите“ ще трябва да почакат за завръщане в елита. /БГНЕС