Левски ще играе в Европа след категоричен успех над Черно море

Спорт 25.05.2018 08:46

Левски си гарантира участие в Лига Европа, след като „сините“ спечелиха по категоричен начин баража с Черно море. Навръх своя 104-и рожден ден играчите на Делио Роси изиграха много силен мач и победиха своя съперник с 4:1.

Голямата звезда на столичани Габриел Обертан даде преднина на своя тим още в 24-ата минута. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед получи страхотно извеждащо подаване от Жорди Гомес и останал на чиста позиция, французинът с мощен шут матира Благой Макенджиев за 1:0.

Домакините продължиха са по-активният тим на терена и съвсем закономерно стигнаха до втори гол в 39-ата минута. Иван Горанов напредна по левия фланг и центрира остро в наказателното поле на „моряците“, където Серджио Буш се оказа най-съобразителен и от няколко метра румънският нападател се разписа за 2:0. Няколко минути по-късно Паулиньо също можеше да се запише сред голмайсторите, но ударът му бе спасен от Макенджиев.

В началото на второто полувреме гостите върнаха едно попадение чрез Меди Фенуш (55‘), но „сините“ не допуснаха изненада и с нови два гола на Васил Панайотов и Иван Горанов съответно в 74-ата и 82-ата минути си гарантираха успеха. /БГНЕС