Надал елиминира Фонини и остава в битката за осма титла в Рим

Спорт 18.05.2018 20:03

Поставеният под №1 Рафаел Надал надделя над представителя на домакините Фабио Фонини в три сета и се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс 1000 в Рим. Кралят на клея загуби първия сет с 4-6, но в следващите срази опонента си с 6-1 и 6-2.

Надал поведе с 4-1 в първия сет, но Фонини не се предаде, заигра много агресивно и взе пет поредни гейма, повеждайки с 1-0 след точно един час игра.

Рафа подава първи в следващата част и успя да спре серията на италианеца, след което го проби и затвърди пробива за 3-0. Този път Фонини не успя да намери възможност за обрат и резултатът в двубоя бе изравнен. В решителния трети сет подкрепяният мощно от публиката Фонини не сбърка на свой сервис на старта, но след това Надал спечели три поредни гейма на нула, а след това направи още един пробив и без проблеми затвори мача в своя полза.

Надал поведе с 11-3 в преките двубои с Фонини, като днешната победа бе шеста поредна за него. Испанският левичар остава в борбата за осма титла в италианската столица, където за последно триумфира през 2013 г. За място на финала Рафа ще спори с победителя от мача между Новак Джокович и Кей Нишикори. /БГНЕС