Срещата на върха в София преминала без нарушения
България 18.05.2018 08:43
Без нарушения на сигурността е преминала срещата на върха на лидерите на ЕС и Западните Балкани в София. Това заяви пред БНТ главният секретар на МВР Младен Маринов.
По думите на комисаря служителите на МВР са постигнали максимално целта за осигуряването на сигурност по време на срещата, като в същото време не са натоварили излишно гражданите.
Стана ясно, че за провеждането на срещата на върха в София са били мобилизирани много сили и средства от провинцията.
Маринов подчерта, че хората са се съобразили със засилените мерки за сигурност, благодарение на предварителната информация за ограничаването на движението в столицата. За това нямало сериозни предизвикателства с автомобилния транспорт, допълни Маринов.
Главният секретар на МВР отбеляза още, че се наблюдава напредък в обединението на системите за видео наблюдение.
Относно предстоящия туристически летен сезон Маринов коментира, че ще се запази практиката за съвместни полицейски патрули по Черноморието.
Слънчев бряг е един от най-рисковите райони от страна на престъпност, очакваме да има проблеми, окомандировани са сили от страната там, посочи Маринов.
Стана ясно и че абитуриентските балове също са във фокуса на МВР. В тази връзка Маринов обясни, че ще има полицейски кортежи по време на баловете, както и цивилни коли на МВР с видео наблюдение, така че да се предотвратят действията на водачите, които застрашават живота и на абитуриентите и на околните. /news.bg
По думите на комисаря служителите на МВР са постигнали максимално целта за осигуряването на сигурност по време на срещата, като в същото време не са натоварили излишно гражданите.
Стана ясно, че за провеждането на срещата на върха в София са били мобилизирани много сили и средства от провинцията.
Маринов подчерта, че хората са се съобразили със засилените мерки за сигурност, благодарение на предварителната информация за ограничаването на движението в столицата. За това нямало сериозни предизвикателства с автомобилния транспорт, допълни Маринов.
Главният секретар на МВР отбеляза още, че се наблюдава напредък в обединението на системите за видео наблюдение.
Относно предстоящия туристически летен сезон Маринов коментира, че ще се запази практиката за съвместни полицейски патрули по Черноморието.
Слънчев бряг е един от най-рисковите райони от страна на престъпност, очакваме да има проблеми, окомандировани са сили от страната там, посочи Маринов.
Стана ясно и че абитуриентските балове също са във фокуса на МВР. В тази връзка Маринов обясни, че ще има полицейски кортежи по време на баловете, както и цивилни коли на МВР с видео наблюдение, така че да се предотвратят действията на водачите, които застрашават живота и на абитуриентите и на околните. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо
- 18:08 Жената, която превърна актьорството в изкуство на превъплъщението