Барса разпиля Виляреал, Реал загуби в Севиля

Спорт 10.05.2018 12:25

Барселона постигна разгромна победа с 5:1 при домакинството си на Виляреал в отложен мач от 34-ия кръг на Примера дивисион. Това бе 29-а победа за играчите на Ернесто Валверде през кампанията, като тимът продължава да е непобеден в първенството, два кръга преди края.

Много силен мач на Ноу Камп изигра лятната покупка на каталунците Усман Дембеле, който се отличи с два гола, а освен това през целия двубой тормозеше отбраната на гостите. Барса откри резултата в 11-ата минута именно след страхотен индивидуален пробив на френското крило. Дембеле напредна по десния фланг и с мощен шут затрудни максимално стража на Виляреал, който изби неумело топката. Тя попадна във Филипе Коутиньо, който от няколко метра не сбърка за 1:0. Само четири минути по-късно домакините удвоиха аванса си.

Магическо подаване на капитана Андрес Иниеста към Лука Дин разсече отбраната на „жълтата подводница“, а впоследствие френският бранител намери оставения напълно непокрит Паулиньо, който на празна врата вкара за 2:0. Преднината на Барса стана класическа в края на полувремето, когато след ново изключително подаване на Иниеста, Меси се озова сам срещу Серхио Асенхо и с много елегантен удар аржентинецът го преодоля за 3:0.

В началото на второто полувреме Виляреал върна един гол, след като удар на Форналс се отклони в тялото на Никола Сансон и влезе във вратата на Силесен. Това обаче по никакъв начин не развали настроението на домакините, които до края на мача стигнаха до нови две попадения – дело на Дембеле. Френският национал вкара първия си гол в 87-ата минута, засичайки подаване на Иван Ракитич, а в 92-ата бившият футболист на Борусия Дортмунд оформи крайното 5:1 след страхотен индивидуален рейд.

В друг мач от Примера Реал Мадрид загуби гостуването си на Севиля с 2:3. Двубоят се превърна в истински кошмар за капитана на Кралския клуб Серхио Рамос. Освен, че пропусна дузпа в 58-ата минута, бившият играч на Севиля си отбеляза и автогол в 84-ата минута.

Преди това Висам Бен Йедер (26‘) и Мигел Лаюн (45‘) дадоха комфортен аванс от два гола на домакините. В 87-ата минута Борха Майорал върна едно попадение за „белите“, а в добавеното време на срещата Серхио Рамос все пак успя да се реваншира частично, реализирайки при втория си опит от бялото точка. /БГНЕС