63% от американците: САЩ не трябва да денонсират ядреното споразумение с Иран
ЕС и Свят 08.05.2018 17:15
Почти 2/3 от американците - 63 на сто - вярват, че САЩ не трябва да денонсират ядреното споразумение с Иран. Само 29% вярват, че Вашингтон трябва да се оттегли от сделката.
Това става ясно от ново социологическо проучване на СиЕнЕн, проведено от SSRS.
Тази вечер се очаква президентът на САЩ Доналд Тръмп да обяви решението си за споразумението с Ислямската република. Американският лидер многократно критикува сделката и заплашва да изтегли САЩ, въпреки че ООН и участниците в договора твърдят, че Техеран спазва договореностите.
51% от републиканците смятат, че САЩ трябва да напуснат споразумението.
Въпреки че мнозинството вярва, че Вашингтон не трябва да отхвърля сделката, 62% са на мнение, че Иран нарушава клаузите на споразумението. 19% пък казват, че Ислямската република не нарушава сделката.
Тези, които одобряват управлението на Тръмп (80%), са на мнение, че Иран нарушава договореностите, докато демократите (30%) е най-вероятно да кажат, че Техеран не нарушава договора.
37 на сто одобряват действията на американския лидер по отношение на Иран, докато 46% не са съгласни. 17% нямат мнение.
75% от американците смятат, че Иран представлява "много сериозна заплаха" или "умерено сериозна заплаха" в сравнение с 69% през октомври и 71% през август.
80% от анкетираните отбелязват, че КНДР представлява заплаха за САЩ, което е спад от 86% през октомври. 78% казват, че Русия е заплаха, а 65% - Китай.
Проучването е проведено в периода 2-5 май и в него са участвали 1 015 души. /news.bg
Това става ясно от ново социологическо проучване на СиЕнЕн, проведено от SSRS.
Тази вечер се очаква президентът на САЩ Доналд Тръмп да обяви решението си за споразумението с Ислямската република. Американският лидер многократно критикува сделката и заплашва да изтегли САЩ, въпреки че ООН и участниците в договора твърдят, че Техеран спазва договореностите.
51% от републиканците смятат, че САЩ трябва да напуснат споразумението.
Въпреки че мнозинството вярва, че Вашингтон не трябва да отхвърля сделката, 62% са на мнение, че Иран нарушава клаузите на споразумението. 19% пък казват, че Ислямската република не нарушава сделката.
Тези, които одобряват управлението на Тръмп (80%), са на мнение, че Иран нарушава договореностите, докато демократите (30%) е най-вероятно да кажат, че Техеран не нарушава договора.
37 на сто одобряват действията на американския лидер по отношение на Иран, докато 46% не са съгласни. 17% нямат мнение.
75% от американците смятат, че Иран представлява "много сериозна заплаха" или "умерено сериозна заплаха" в сравнение с 69% през октомври и 71% през август.
80% от анкетираните отбелязват, че КНДР представлява заплаха за САЩ, което е спад от 86% през октомври. 78% казват, че Русия е заплаха, а 65% - Китай.
Проучването е проведено в периода 2-5 май и в него са участвали 1 015 души. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:57 Съвършеният мит, създаден от богомилите: Мистерията на замъка Монсегюр и тайната на катарите
- 17:46 Венецуелското правителство ограничава достъпа до най-засегнатата от земетресенията зона
- 17:35 Научихме още съперничества от елиминациите на Мондиала. Ето как изглежда схемата
- 17:25 Шеф на "Рейсинг Булс" отрече информациите за място на Никола Цолов във Формула 1
- 17:13 Буркина Фасо прекъсва дипломатическите си отношения с Франция
- 17:02 Джокович иска да стартира бизнес с Надал и Федерер
- 16:51 Нов силен трус разлюля Венецуела, докато спасители издирват още над 50 000 изчезнали
- 16:40 Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, по който стана катастрофата с камион