Един мъж ни съветва: Жени, при раздяла бъдете откровени
Любопитно 26.04.2018 12:39
Днес публикуваме текст на един мъж, който има какво да посъветва дамите, и от от собствен опит. Запазваме неговата анонимност и се надяваме думите му да помогнат и на жени, и на мъже, които са на прага на раздялата.
"Често се случва когато жена прекратява сериозна връзка по нейна вина, тя да иска да нарани приятеля си възможно най-дълбоко. Надява се по този начин да помогне на мъжа да забрави любовта си към нея по-лесно и да продължи напред.
Като мъж, за мен бе доста изненадващо да разбера, колко много жени вярват, че по този начин те наистина помагат на мъжете си да ги превъзмогнат по-лесно и бързо. Имам познати приятелки, които подхождаха така към края на своите връзки и винаги съм ги укорявал за това. Но след като се случи и на мен, реших, че е време да напиша нещо по въпроса.
Драги жени... Момичета... Това изобщо не помага. Това само влошава нещата.
Моята бивша приятелка изпитвала известни съмнения за бъдещето на нашата връзка и вместо да обсъди нещата и да бъде откровена, тя реши да се държи крайно отвратително с мен, докато не скъсам с нея. Така и стана – на мен ми писна и се разделихме. Впоследствие тя ми призна, че наистина се е постарала да ме нарани, колкото се може по-силно, с благородната цел аз да я забравя по-лесно.
За съжаление мога определено да заявя – това изобщо не помогна. Даже се възстанових по-бавно, отколкото трябваше. Ако тя беше откровена с мен, беше ми обяснила всичко и бе твърдо заявила, че ще се разделим, също нямаше да ми бъде приятно. Тогава също щях да изпитвам тъга и разочарование от провалената връзка. Но с подхода, който тя предприе, освен тъгата, у мен се настани и чувство на гняв, породено от дълбоката обида, която тя ми нанесе с нейното държание.
А при мъжете тъгата отминава, но обидата си остава за цял живот. И продължава да те жегва дълго време. Затова и дълго време се възстановявах от връзката: защото трябваше да се боря с гнева и яростта в себе си.
Всички мъже ще се съгласят с мен. Откровеността е най-правилният път при прекратяване на сериозна връзка.
Да бъдеш откровена ще помогне и на теб да продължиш напред. Избягването на конфронтация оставя много неща недоизказани. Това пречи и на теб да си направиш правилните изводи от връзката и да продължиш напред със следващата.
Подчертавам, че това се отнася за дълги и сериозни връзки. Ако искаш да скъсаш с гаджето си, с което сте от месец, начинът на раздяла не е от чак толкова голямо значение. Но при раздяла с мъж, на когото държиш, който държи на теб, най-правилно е, дори задължително, да бъдеш пряма и откровена. /woman.bg
"Често се случва когато жена прекратява сериозна връзка по нейна вина, тя да иска да нарани приятеля си възможно най-дълбоко. Надява се по този начин да помогне на мъжа да забрави любовта си към нея по-лесно и да продължи напред.
Като мъж, за мен бе доста изненадващо да разбера, колко много жени вярват, че по този начин те наистина помагат на мъжете си да ги превъзмогнат по-лесно и бързо. Имам познати приятелки, които подхождаха така към края на своите връзки и винаги съм ги укорявал за това. Но след като се случи и на мен, реших, че е време да напиша нещо по въпроса.
Драги жени... Момичета... Това изобщо не помага. Това само влошава нещата.
Моята бивша приятелка изпитвала известни съмнения за бъдещето на нашата връзка и вместо да обсъди нещата и да бъде откровена, тя реши да се държи крайно отвратително с мен, докато не скъсам с нея. Така и стана – на мен ми писна и се разделихме. Впоследствие тя ми призна, че наистина се е постарала да ме нарани, колкото се може по-силно, с благородната цел аз да я забравя по-лесно.
За съжаление мога определено да заявя – това изобщо не помогна. Даже се възстанових по-бавно, отколкото трябваше. Ако тя беше откровена с мен, беше ми обяснила всичко и бе твърдо заявила, че ще се разделим, също нямаше да ми бъде приятно. Тогава също щях да изпитвам тъга и разочарование от провалената връзка. Но с подхода, който тя предприе, освен тъгата, у мен се настани и чувство на гняв, породено от дълбоката обида, която тя ми нанесе с нейното държание.
А при мъжете тъгата отминава, но обидата си остава за цял живот. И продължава да те жегва дълго време. Затова и дълго време се възстановявах от връзката: защото трябваше да се боря с гнева и яростта в себе си.
Всички мъже ще се съгласят с мен. Откровеността е най-правилният път при прекратяване на сериозна връзка.
Да бъдеш откровена ще помогне и на теб да продължиш напред. Избягването на конфронтация оставя много неща недоизказани. Това пречи и на теб да си направиш правилните изводи от връзката и да продължиш напред със следващата.
Подчертавам, че това се отнася за дълги и сериозни връзки. Ако искаш да скъсаш с гаджето си, с което сте от месец, начинът на раздяла не е от чак толкова голямо значение. Но при раздяла с мъж, на когото държиш, който държи на теб, най-правилно е, дори задължително, да бъдеш пряма и откровена. /woman.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:40 Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
- 15:34 Едва 15,8% от българите живеят в прекалено големи жилища
- 15:30 Министър Шишков: "Онова" правителство е искало да открадне 1 милиард лева от пътища
- 15:25 Демерджиев: Показанията на Невзоров разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите
- 15:16 Комплекс за социални услуги „Владиславово“ към Фондация „Владиславово“
- 15:13 Консулството ни в Гърция предупреждава: Шофирайте внимателно, ще ви отнемат книжката
- 15:06 Две деца намериха и върнаха портфейл с голяма сума пари на болна жена
- 14:58 Трафикът през Ормузкия проток се възстановява