Варна<+> 25.04.2018 10:29

След 6 дневни оспорвани мачове Медицински Университет продължава с победите и във волейболния турнир от XIX Варненска Универсиада.

По програма срещите започнаха на 16 април и при мъжете и при жените, в залата на Икономически Университет.

Основни конкуренти за титлата и в двата пола бяха Медицински Университет и Икономически университет. След приключване на двубоите в групата класирането се определи на база геймов коефициент, понеже двата отбора на ИУ и ВВМУ се оказаха в по шест точки. С по-добри показатели и шампион в женския турнир стана отборът на Медицински Университет – Варна.

Сребърните отличия са за студентките на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“. Бронзовите медали остана за ВСУ „Черноризец Храбър“.

Жури от съдийския състав определи за най-полезен състезател в женския турнир състезателката на медицинския Екатерина Александрова.

Интригата в мъжкия турнир липсваше, защото безапелационен победител и шампиони са момчетата на Медицински университет „Проф. Д-р Параскев Стоянов“, които завоюваха три чисти победи в трите си мача.

Втори останаха студентите на Икономически Университет – Варна, а на почетното трето място се класираха представителите на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“.

На последното четвърто място останаха състезателите от Технически Университет.

За най-полезен състезател при мъжете логично беше избра играча на шампионите Лъчезар Стоименов от МУ.

Официалното награждаване на XIXта Варненска Универсиада ще се състой на 28 април /събота/ от 18.00 часа в Юнашки салон.