Възелът във Втора лига все повече се заплита, кръгът започна с домакинска победа

Спорт 22.04.2018 16:25

Вместо да се разплита, възелът във Втора лига все повече се заплита. Не само на върха, но и в дъното на класирането. Ако съвсем доскоро първото място на Царско село не подлежеше на съмнение, то сега, пет кръга преди края на шампионата, футболистите на Веселин Великов имат само три точки преднина пред втория Локомотив (София), а този понеделник им предстои тежко домакинство.

В столицата гостува четвъртият Монтана, който все още не се е отказал от битката за третото място, което дава право на участие в баражите за влизане в елита. Само преди седмица, отново на домашна сцена, “царете” посрещнаха друг от преките си конкуренти за първото място и съсед на предстоящия си съперник - Ботев (Враца), като допуснаха неприятно поражение с 1:2.

Сега, в случай че се препънат и в селекцията на Ферарио Спасов, играчите на Царско село ще поставят под сериозна въпросителна лидерската си позиция. И докато Великов и компания играят у дома, то вторият Локомотив (София) гостува на борещия се за спасението си Литекс, а на Ботев (Враца) му предстои визита на една от приятните изненади този сезон - Ботев (Гълъбово).

Иначе кръгът се откри вчера с "морското" дерби между Несебър и Черноморец (Балчик). Домакините спечелиха с 2:0 срещата, като със събраните 43 точки се доближиха само на три от четвъртия Монтана. Гостите от Белия град остават седми с 37 точки на сметката си. При всички положения обаче настроението и в двата отбора е спокойно, тъй мястото им в професионалния футбол и догодина е на 99% гарантирано.