В Солсбъри може все още да има места, заразени с „новичок“
ЕС и Свят 20.04.2018 06:38
Възможно е в Солсбъри все още да има места с опасна концентрация на нервнопаралитичното вещество "новичок", с което бяха отровени бившият агент Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия.
Месец и половина след покушението експертите не изключват все още да има остатъци от токсичната субстанция, съобщават британските медии с позоваване на Йън Бойд, научен консултант в британското министерство на околната среда. Вчера той се срещна с местни жители, с които дискутира очистването на града от нервнопаралитичното вещество.
В момента се обеззаразяват 9 обекта, свързани с отравянето на бащата и дъщерята Скрипал.
Бойд подчерта, че е възможно все още да е налице опасно висока концентрация на "новичок" на места, за които преди не се знаеше.
Предполага се, че очистването ще отнеме няколко месеца./news.bg
Месец и половина след покушението експертите не изключват все още да има остатъци от токсичната субстанция, съобщават британските медии с позоваване на Йън Бойд, научен консултант в британското министерство на околната среда. Вчера той се срещна с местни жители, с които дискутира очистването на града от нервнопаралитичното вещество.
В момента се обеззаразяват 9 обекта, свързани с отравянето на бащата и дъщерята Скрипал.
Бойд подчерта, че е възможно все още да е налице опасно висока концентрация на "новичок" на места, за които преди не се знаеше.
Предполага се, че очистването ще отнеме няколко месеца./news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие