ZTE може да изгуби достъпа си до Android след санкциите на САЩ
България 18.04.2018 14:15
Китайският технологичен гигант ZTE Corp. напоследък е във вихър от проблеми, а неволите му тепърва се задълбочават. САЩ тежки наложи санкции и отряза достъпа на компанията до своите технологии, което означава, че тя вероятно няма да може да използва и софтуер на Android в своите устройства.
На американски компании е забранено да продават части и софтуер на ZTE в продължение на 7 години. Китайската компания бе наказана, след като наруши споразумението с Вашингтон да не изпраща американски стоки в Иран.
Телекомуникационният регулатор в САЩ предложи нови правила, забраняващи на правителствените компании да купуват софтуер и хардуер от частни фирми, за които се смята, че представляват заплаха за сигурността на американските телекомуникационни мрежи.
"Скритите "задни вратички" в нашите мрежи в рутери, суичове и друго мрежово оборудване могат да позволят на враждебните чужди сили да вкарат вируси и други злонамерени програми, да откраднат личните данни на американците, да шпионират американския бизнес и др.", каза председателят на Федералната комисия по комуникации Аджит Пай.
Това вероятно ще навреди както на ZTE, така и на китайския й конкурент Huawei Technologies. Конгресът вече забрани на държавните агенции в САЩ да купуват телекомуникационно оборудване от двете компании. Ограниченията са сериозна пречка пред стремежа на Huawei и ZTE да спечелят значителен пазарен дял на американския пазар.
На ZTE вероятно ще й бъде забранено да използва операционната система на Google на своите мобилни устройства, твърди източник на Reuters. Двете компании вече обсъждат влиянието на забраната, но все още не са сигурни дали тя важи и за Android.
ZTE достави 46.4 млн. смартфони през миналата година, превръщайки се в седмия най-голям производител, използващ Android, според изследователската фирма IHS Markit. /money.bg
На американски компании е забранено да продават части и софтуер на ZTE в продължение на 7 години. Китайската компания бе наказана, след като наруши споразумението с Вашингтон да не изпраща американски стоки в Иран.
Телекомуникационният регулатор в САЩ предложи нови правила, забраняващи на правителствените компании да купуват софтуер и хардуер от частни фирми, за които се смята, че представляват заплаха за сигурността на американските телекомуникационни мрежи.
"Скритите "задни вратички" в нашите мрежи в рутери, суичове и друго мрежово оборудване могат да позволят на враждебните чужди сили да вкарат вируси и други злонамерени програми, да откраднат личните данни на американците, да шпионират американския бизнес и др.", каза председателят на Федералната комисия по комуникации Аджит Пай.
Това вероятно ще навреди както на ZTE, така и на китайския й конкурент Huawei Technologies. Конгресът вече забрани на държавните агенции в САЩ да купуват телекомуникационно оборудване от двете компании. Ограниченията са сериозна пречка пред стремежа на Huawei и ZTE да спечелят значителен пазарен дял на американския пазар.
На ZTE вероятно ще й бъде забранено да използва операционната система на Google на своите мобилни устройства, твърди източник на Reuters. Двете компании вече обсъждат влиянието на забраната, но все още не са сигурни дали тя важи и за Android.
ZTE достави 46.4 млн. смартфони през миналата година, превръщайки се в седмия най-голям производител, използващ Android, според изследователската фирма IHS Markit. /money.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо