Три кучета нападнаха жена в монтанско село
България 17.04.2018 17:33
Млада жена е била нападната от кучета на 16 април, след обяд в монтанското село Сумер. Кучетата са от породата Дого Аржентино и са собственост на мъж от селото. Инцидентът е станал на улицата, докато жената е отивала да вземе тригодишното си дете. Кучетата са излезли през отворената врата на къщата, покрай която е минавала и са я нападнали. Пострадалата е настанена в болницата в Монтана с ухапвания по ръцете, краката и гърба.
Това не е първият случай на проявена агресия от същите кучета. През януари, те са разкъсали друго домашно куче в селото. Собственичката му подала жалба в Община Монатна. След проверка на сигнала от местната управа отговарят, че съгласно нормативната уредба Общината няма права и функции да изземе домашни кучета, които са надлежно регистрирани, но като отчита опасността за хората и след консултации с охранителните органи, жалбата ще бъде изпратена в Прокуратурата на Монтана.
Кметицата на село Сумер Лидия Митрофанова също е информирана за опасните кучета. Тя самата е предупреждавала собственика им, както и участъковия полицай, че не се охраняват добре. Досега няма ефект от взетите мерки.
От Районната прокуратура днес след обяд уточниха, че нямат сигнал за случая. Редът е при образуване на досъдебно производство до 24 часа да бъде докладвано в прокуратурата, където на случаен принцип да бъде избран наблюдаващ прокурор.
От полицията съобщават, че е образувана преписка по случая. /dariknews.bg
Това не е първият случай на проявена агресия от същите кучета. През януари, те са разкъсали друго домашно куче в селото. Собственичката му подала жалба в Община Монатна. След проверка на сигнала от местната управа отговарят, че съгласно нормативната уредба Общината няма права и функции да изземе домашни кучета, които са надлежно регистрирани, но като отчита опасността за хората и след консултации с охранителните органи, жалбата ще бъде изпратена в Прокуратурата на Монтана.
Кметицата на село Сумер Лидия Митрофанова също е информирана за опасните кучета. Тя самата е предупреждавала собственика им, както и участъковия полицай, че не се охраняват добре. Досега няма ефект от взетите мерки.
От Районната прокуратура днес след обяд уточниха, че нямат сигнал за случая. Редът е при образуване на досъдебно производство до 24 часа да бъде докладвано в прокуратурата, където на случаен принцип да бъде избран наблюдаващ прокурор.
От полицията съобщават, че е образувана преписка по случая. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:09 Топлопроводите в "Студентски град" и "Мусагеница" са в окаяно състояние, план за модернизация няма
- 17:00 Арх. Деляна Панайотова оглави ДНСК
- 16:51 Задържаха болногледачка за кражба и насилие над неподвижна жена в Плевен
- 16:42 ДФ „Земеделие“ започва прием на заявления за сектор "Пчеларство"
- 16:33 Още пет търговски вериги се включват в "Кошница с грижа"
- 16:23 Андрей Гюров не казва ще се кандидатира ли за президент
- 16:13 Бивши командири на суданските паравоенни сили преминават на страната на армията
- 16:04 ЕК отчита добро интернет покритие у нас и основни дигитални умения при само 35% от хората