ВВМУ „Н. Й. Вапацаров“ комплексен победител в лекоатлетически крос от XIX Универсиадата

Варна<+> 16.04.2018 10:13

Около 50 участника от 5 университета се включиха в лекоатлетически крос, част от XIX Варненска Универсиада, които се проведе в събота /14 април/ от 11.00 часа в Морската градина. Състезателната дистанцията при мъжете традиционно беше 2000, а при жените 1000 метра.

Състезанието започна с бягане при жените, като с трето най-добро време и бронзов медал спечели състезателката на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ Виктория Комитова. На второ място се класира студентката в Медицински Университет Ирена Стоянова. За поредна година шампионка с време 3,26 мин. е Лора Колева от Икономически университет.

В бягането при Мъжете се включиха 30 състезатели. На трето място с време 7.01 мин. е представителя на Висшето училище по Мениджмънт Джереми Радоуан.

Сребърен медал спечели Павел Миленов от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“. Шампион за 2018 година е Светлин Николов от Технически Университет, които избяга разстоянието за 6,38 мин.

На база индивидуалните класирания и точките описани в наредбата, които те носят, се образуват отборни класирания, които изглеждат по следния начин: