Групата за имотни измами остава зад решетките
Крими 29.03.2018 13:06
Съдът реши да остави зад решетките групата, уличена в имотни измами, която ГДБОП разкри в началото на седмицата, съобщи Нова.
Прокуратурата обвини петима за участие в измамна схема за придобиване на апартаменти в столицата. Пред съда се изправиха четирима от обвинените. Петият бе освободен под парична гаранция, защото оказа пълно съдействие на властите. Подсъдимите остават в ареста беше решението на съдиите, тъй като срещу обвиняемите има достатъчно доказателства за участието им в престъпната група.
Според съдебния състав има опасност те да извършат друго престъпление, ако бъдат пуснати на свобода.
Припомняме, в началото на седмицата от брифинг на прокуратурата и ГДБОП стана ясно, че униформените са разкрили престъпна банда, занимаваща се с имотни измами.
Директорът на ГДБОП Ивайло Спиридонов обясни тогава, че почти седем месеца униформените са били по петите на престъпниците. От петимата задържани единият е привлече към наказателна отговорност като ръководител на групата, а другите четирима като участници. Основно бандата е работила на територията на столичния кв. "Люлин". Механизмът, по който са работили също е ясен. Групата търсела необитаеми апартаменти. Лидерът на бандата, чрез широк кръг от познати, установявал починалия собственик, придобивал данни за него, както и дали няма наследници. След това придобивал жилището - чрез "бушони" - хора, които нямат доходи или са зависими, изготвяли завещание от името на починалия собственик. Той им заплащал минимална сума за това. Минавайки през няколко нотариуса, лидерът пристъпвал към придобиването на имота. /news.bg
Прокуратурата обвини петима за участие в измамна схема за придобиване на апартаменти в столицата. Пред съда се изправиха четирима от обвинените. Петият бе освободен под парична гаранция, защото оказа пълно съдействие на властите. Подсъдимите остават в ареста беше решението на съдиите, тъй като срещу обвиняемите има достатъчно доказателства за участието им в престъпната група.
Според съдебния състав има опасност те да извършат друго престъпление, ако бъдат пуснати на свобода.
Припомняме, в началото на седмицата от брифинг на прокуратурата и ГДБОП стана ясно, че униформените са разкрили престъпна банда, занимаваща се с имотни измами.
Директорът на ГДБОП Ивайло Спиридонов обясни тогава, че почти седем месеца униформените са били по петите на престъпниците. От петимата задържани единият е привлече към наказателна отговорност като ръководител на групата, а другите четирима като участници. Основно бандата е работила на територията на столичния кв. "Люлин". Механизмът, по който са работили също е ясен. Групата търсела необитаеми апартаменти. Лидерът на бандата, чрез широк кръг от познати, установявал починалия собственик, придобивал данни за него, както и дали няма наследници. След това придобивал жилището - чрез "бушони" - хора, които нямат доходи или са зависими, изготвяли завещание от името на починалия собственик. Той им заплащал минимална сума за това. Минавайки през няколко нотариуса, лидерът пристъпвал към придобиването на имота. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:51 Христо Гаджев положи клетва като депутат
- 10:43 В тежко състояние остава жената, пострадала при катастрофата на АМ „Тракия“
- 10:35 Земетресение от 6,9 по Рихтер разтърси и Япония
- 10:28 Експерти към управляващите: Скъсайте този бюджет! Пишете нов
- 10:20 Започна разследване срещу Урсула фон дер Лайен заради таен чат със Зеленски
- 10:12 The Pundit: Вашингтон лансира Николай Младенов като кандидат за генерален секретар на ООН
- 10:05 Цената на петрола продължава да пада
- 09:57 Бившият директор на кадастъра във Варна: Исканията за нанасяне на сградите са внесени през 2023 г.