Нова авария в румънската АЕЦ „Черна вода“
Избрано 29.03.2018 11:40
Един от реакторите на румънската атомна централа „Черна вода“ е бил изключен заради авария, съобщава DIGI 24.
Според изданието, което цитира съобщение на ръководството на централата, аварията не е свързана със самия реактор, а с допълнителните инсталации.
Изключването на реактора е стандартна процедура, допълват от централата. Според съобщението няма опасност за персонала, населението и околната среда.
По-рано е бил изключен още един реактор, а друг е работил с 55 % от капацитета си, пише още DIGI 24.
Атомната централа в Черна вода работи от 1996 година и засега има два блока, като се предвижда да бъдат изградени още три.
Според изданието, което цитира съобщение на ръководството на централата, аварията не е свързана със самия реактор, а с допълнителните инсталации.
Изключването на реактора е стандартна процедура, допълват от централата. Според съобщението няма опасност за персонала, населението и околната среда.
По-рано е бил изключен още един реактор, а друг е работил с 55 % от капацитета си, пише още DIGI 24.
Атомната централа в Черна вода работи от 1996 година и засега има два блока, като се предвижда да бъдат изградени още три.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон