Доживотен затвор за Любо Гребеца от "Наглите" за две убийства
Крими 23.03.2018 18:58
Любомир Димитров-Гребеца, който бе осъден на 10 г. затвор като част от бандата за отвличания "Наглите", получи доживотен затвор за две убийства. Присъдата обяви преди минути съдия Николай Николов от Софийския градски съд.
Гребеца бе осъден за разстрела на Юлиан Лефтеров - Кокошката, убит на 8 януари 2009 г. и Иван Пайнавелов - Сапата, разстрелян на 12 април 2009 г. край Бистрица.
За първото убийство Гребеца получи 18 години, за второто - доживотен затвор, затова му се налага по-тежкото наказание. Той трябва да го изтърпи при специален режим. Освен това трябва да заплати 300 хиляди лева кръвнина на родителите на Юлиан Лефтеров - Анета и Георги Лефтерови. Дъщерята на Иван Пайнавелов не стъпи като граждански ищец на делото.
Димитров трябва да заплати и към 20 хиляди лева разноски по делото, за които съдът издаде служебно изпълнителен лист. Въпреки че в момента Любо е в затвора, където излежава 10-годишната си присъда по делото "Наглите", съдът му наложи и мярка "задържане под стража", тъй като за отвличанията на Гребеца му остава да изтърпи още около 5 месеца лишаване от свобода. Освен това той работи зад решетките. Поради тази причина, за да се предотврати евентуално негово бягство след края на присъдата му за "Наглите", съдия Николов му определи "задържане под стража", което ще бъде реализирано веднага, след като изтекат 5-те месеца затвор по другото дело.
Любо Гребеца е един от осъдените, които често искат условно предсрочно освобождаване. Досега той безрезултатно се е възползвал два пъти от тази възможност. Доживотната присъда не е окончателна, подлежи на обжалване пред Софийския апелативен съд. /24chasa.bg
Гребеца бе осъден за разстрела на Юлиан Лефтеров - Кокошката, убит на 8 януари 2009 г. и Иван Пайнавелов - Сапата, разстрелян на 12 април 2009 г. край Бистрица.
За първото убийство Гребеца получи 18 години, за второто - доживотен затвор, затова му се налага по-тежкото наказание. Той трябва да го изтърпи при специален режим. Освен това трябва да заплати 300 хиляди лева кръвнина на родителите на Юлиан Лефтеров - Анета и Георги Лефтерови. Дъщерята на Иван Пайнавелов не стъпи като граждански ищец на делото.
Димитров трябва да заплати и към 20 хиляди лева разноски по делото, за които съдът издаде служебно изпълнителен лист. Въпреки че в момента Любо е в затвора, където излежава 10-годишната си присъда по делото "Наглите", съдът му наложи и мярка "задържане под стража", тъй като за отвличанията на Гребеца му остава да изтърпи още около 5 месеца лишаване от свобода. Освен това той работи зад решетките. Поради тази причина, за да се предотврати евентуално негово бягство след края на присъдата му за "Наглите", съдия Николов му определи "задържане под стража", което ще бъде реализирано веднага, след като изтекат 5-те месеца затвор по другото дело.
Любо Гребеца е един от осъдените, които често искат условно предсрочно освобождаване. Досега той безрезултатно се е възползвал два пъти от тази възможност. Доживотната присъда не е окончателна, подлежи на обжалване пред Софийския апелативен съд. /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:55 НИМХ: Остава нестабилно, с краткотрайни, но интензивни валежи и гръмотевични бури
- 17:46 Радев: Минималната заплата няма да бъде замразявана тази година
- 17:37 Нигер официално напусна Международния наказателен съд
- 17:28 Китай призова БРИКС да използва своя коз - контрола върху стратегическите суровини
- 17:19 Лидерът на Южна Осетия хвърля оставка, за да стане съветник на Путин
- 17:10 Бивш шеф на ДАНС-Варна: Илашчук се обади на Деньо Денев и заповедта на ДАНС срещу Невзоров падна
- 17:01 „Амнести Интернешънъл“ обвини ЕС наравно с Либия за престъпления срещу мигранти
- 16:52 Чешкият президент съди премиера, след като не го включи в делегацията за срещата на върха на НАТО