Електрически стълб падна върху две деца в Пазарджик

България 16.03.2018 14:18

Електрически стълб се срути върху две деца в Пазарджик, съобщи Дарик.

Инцидентът е станал вчера, около 17 часа. Електрическият стълб паднал, докато децата си играели в една от обществените градинки в пазарджишки квартал.

Децата - брат и сестра, са с леки наранявания и не са пострадали сериозно, благодарение на бързата реакция на момичето. Детето чуло страховитото скърцане на металния стълб, преди да се стовари. Момичето вдигнало ръце и се опитало да спаси братчето си и успяло да омекоти удара.

Вследствие на удара момичето е пострадало леко. Детето е с натъртвания и зачервявания по ръцете. Момченцето има охлузни рано по челото.

Родителите на детето извикали полиция. На мястото дошъл и екип на пожарната. Малко след това пристигнали и електротехници, които спрели захранването.

Заради инцидента вече е разпоредена проверка на състоянието на всички стълбове от уличното осветление на областния град. Най-вероятно фирмата, която се грижи за поддръжката на падналото съоръжение, ще бъде глобена. /news.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355