Русия трябва да "отстъпи и да млъкне", натърти Лондон
ЕС и Свят 15.03.2018 19:21
Русия трябва да "отстъпи и да млъкне". Това призова британският военен министър Гавин Уилямсън, цитиран от Скай нюз.
Ще видим Русия как ще отговори на това, което направихме. Това е напълно жесток и възмутителен акт, който Русия устрои в Солсбъри. Ние отговорихме на това. Честно казано Русия трябва да отстъпи и да млъкне, призова министърът, коментирайки случая с бившия двоен агент Сергей Скрипал.
Междувременно говорител на външното министерство на Русия заяви, че коментарът на британския министър показва, че Лондон е разтревожен и вероятно крие нещо.
Вчера британският премиер Тереза Мей обяви, че Лондон гони 23-ма руски дипломати до края на седмицата.
Съвсем скоро Москва ще експулсира британски дипломати, съобщи руският външен министър Сергей Лавров.
66-годишният Скрипал и 33-годишната му дъщеря Юлия се намират в критично, но стабилно състояние в болница, след като изпаднаха в безсъзнание на обществена пейка пред търговски център в английския град Солсбъри по-рано този месец.
Днес премиерът Мей е на посещение в Солсбъри.
В същото време Гавин разкри, че Великобритания ще открие нов център за защита от химически оръжия.
Обединеното кралство ще предприеме крачка в отговор на растящата заплаха, подчерта той. По думите му новият център е част от по-голям план за противодействие на нападения с химически оръжия.
Новият център е на стойност 48 милиона британски лири. Той ще е в научния парк Портън даун, който установи, че използваният срещу бившия руски двоен агент Сергей Скрипал и дъщеря му химически агент е "Новичок". /news.bg
Ще видим Русия как ще отговори на това, което направихме. Това е напълно жесток и възмутителен акт, който Русия устрои в Солсбъри. Ние отговорихме на това. Честно казано Русия трябва да отстъпи и да млъкне, призова министърът, коментирайки случая с бившия двоен агент Сергей Скрипал.
Междувременно говорител на външното министерство на Русия заяви, че коментарът на британския министър показва, че Лондон е разтревожен и вероятно крие нещо.
Вчера британският премиер Тереза Мей обяви, че Лондон гони 23-ма руски дипломати до края на седмицата.
Съвсем скоро Москва ще експулсира британски дипломати, съобщи руският външен министър Сергей Лавров.
66-годишният Скрипал и 33-годишната му дъщеря Юлия се намират в критично, но стабилно състояние в болница, след като изпаднаха в безсъзнание на обществена пейка пред търговски център в английския град Солсбъри по-рано този месец.
Днес премиерът Мей е на посещение в Солсбъри.
В същото време Гавин разкри, че Великобритания ще открие нов център за защита от химически оръжия.
Обединеното кралство ще предприеме крачка в отговор на растящата заплаха, подчерта той. По думите му новият център е част от по-голям план за противодействие на нападения с химически оръжия.
Новият център е на стойност 48 милиона британски лири. Той ще е в научния парк Портън даун, който установи, че използваният срещу бившия руски двоен агент Сергей Скрипал и дъщеря му химически агент е "Новичок". /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци