Мнучин има най-голям потенциал да дърпа конците в Белия дом по икономическите въпроси
ЕС и Свят 11.03.2018 10:36
След оставката на Гари Кон, Стивън Мнучин има най-голям потенциал да изземе функциите му на главен икономически съветник в Белия дом, пише АФП.
Бившият банкер и холивудски продуцент е силно лоялен към президента или поне пред обществеността се стреми винаги да поставя във възможно най-благоприятна светлина Тръмп и неговите икономически решения под мотото „Америка на първо място“.
"Президентът не е протекционист", заяви Мнучин в петък, в интервю за телевизия Си Ен Би Си и допълни, че „Тръмп не е пример за конвенционален президент и именно затова САЩ постигат резултати, каквито са били невъобразими преди."
Като пример министърът на финансите посочи, че именно увеличението на икономическите санкции срещу Северна Корея от страна на Тръмп е причината Ким Чен Ун да оправи покана за среща на високо равнище между САЩ и КНДР.
Пред телевизията Мнучин не пропусна да защити и решението на американския държавен глава, свързано с въвеждането на мита върху вноса на алуминий и стомана, въпреки че по-рано именно той и Кон бяха против налагането на подобни тарифи.
Сега той увери, че нововъведенията са „естествено продължение на президентските икономически политики“ и увери, че САЩ обмислят да въведат „изключения“ сред страните, за които митата ще важат.
БГНЕС припомня, че по-рано тази седмица директорът на Националния икономически съвет към Белия дом Гари Кон подаде оставката си заради планираното от Вашингтон въвеждане на тарифи върху вноса на стомана и алуминий.
Това бе поредният удар по администрацията на Тръмп, която се наложи да приеме немалко оставки от изборите насам. Тази на Кон обаче се счита за най-важната досега. /БГНЕС
Бившият банкер и холивудски продуцент е силно лоялен към президента или поне пред обществеността се стреми винаги да поставя във възможно най-благоприятна светлина Тръмп и неговите икономически решения под мотото „Америка на първо място“.
"Президентът не е протекционист", заяви Мнучин в петък, в интервю за телевизия Си Ен Би Си и допълни, че „Тръмп не е пример за конвенционален президент и именно затова САЩ постигат резултати, каквито са били невъобразими преди."
Като пример министърът на финансите посочи, че именно увеличението на икономическите санкции срещу Северна Корея от страна на Тръмп е причината Ким Чен Ун да оправи покана за среща на високо равнище между САЩ и КНДР.
Пред телевизията Мнучин не пропусна да защити и решението на американския държавен глава, свързано с въвеждането на мита върху вноса на алуминий и стомана, въпреки че по-рано именно той и Кон бяха против налагането на подобни тарифи.
Сега той увери, че нововъведенията са „естествено продължение на президентските икономически политики“ и увери, че САЩ обмислят да въведат „изключения“ сред страните, за които митата ще важат.
БГНЕС припомня, че по-рано тази седмица директорът на Националния икономически съвет към Белия дом Гари Кон подаде оставката си заради планираното от Вашингтон въвеждане на тарифи върху вноса на стомана и алуминий.
Това бе поредният удар по администрацията на Тръмп, която се наложи да приеме немалко оставки от изборите насам. Тази на Кон обаче се счита за най-важната досега. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо