Манчестър Юнайтед заличи пасив от два гола и обърна Палас

Спорт 06.03.2018 08:06

Манчестър Юнайтед заличи пасив от два гола и се наложи над Кристъл Палас с 3:2 на "Селхърст Парк" в Лондон пред 26 000 зрители в двубой от 29-и кръг на Премиършип.

Андрос Таунзенд даде преднина на "орлите" в 11-ата минута с удар с левия крак от границата на наказателното поле, при който топката се отклони от тялото на Виктор Линдельоф и влезе в мрежата. През първите 45 минути Юнайтед притежаваше повече топката, но не успя да сътвори нищо интересно. Две минути след почивката домакините удвоиха преднината си, след като Патрик ван Анхолт се озова на добра позиция и не даде шансове на Давид де Хеа. Гостите се хвърлиха с всички сили напред и в 55-ата минута Крис Смолинг бе оставен абсолютно непокрит и с глава съкрати изоставането, а в 76-ата минута Ромелу Лукаку възстанови равенството. Малко след това Палас отново можеше да поведат, но Де Хеа с невероятна реакция спаси удар с глава на Бентеке. "Червените дяволи" вкараха и победен гол в допълнителното време, автор на който стана Неманя Матич с изстрел от 25 метра.

Манчестър Юнайтед се върна на второ място в класирането с 62 точки, а Кристъл Палас остава в зоната на изпадащите на 18-о място. /БГНЕС