Гинка Върбакова: Говорихме с премиера държавата да се включи в сделката с ЧЕЗ
България 01.03.2018 09:22
Ще се търси начин държавата да влезе в сделката за ЧЕЗ. Това стана ясно след изявление на Гинка Върбакова в Министерския съвет след срещата й с Бойко Борисов. Премиерът иска да има пълен контрол върху сделката, каза още тя и съобщи, че заминава за Чехия да говори с продавача за въможностите държавата да се включи.
Тя още веднъж повтори, че финансирането на сделката ще бъде напълно прозрачно, че то е от международни банки. Подчерта, че български банки в сделката не участват. /24chasa.bg
Тя още веднъж повтори, че финансирането на сделката ще бъде напълно прозрачно, че то е от международни банки. Подчерта, че български банки в сделката не участват. /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:42 ДФ „Земеделие“ започва прием на заявления за сектор "Пчеларство"
- 16:33 Още пет търговски вериги се включват в "Кошница с грижа"
- 16:23 Андрей Гюров не казва ще се кандидатира ли за президент
- 16:13 Бивши командири на суданските паравоенни сили преминават на страната на армията
- 16:04 ЕК отчита добро интернет покритие у нас и основни дигитални умения при само 35% от хората
- 15:55 Калин Стоянов пита главния прокурор какво се случва с делото срещу Демерджиев
- 15:45 Радев увери МВФ, че работи за качествена промяна в икономическия климат
- 15:36 Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание