Отново руски допинг в Пьончан - този път в бобслея
Спорт 23.02.2018 13:38
Състезателката по бобслей Надежда Сергеева е дала положителна проба за допинг по време олимпийските игри в Пьончан, съобщи федерацията по бобслей на Русия с пост във фейсбук.
Това е станало на 18 февруари. Отново става въпрос за лекарство за сърце - триметазидин. Сергеева е тествана пет дни по-рано, тогава пробата й е била отрицателна. Медицинският щаб на Олимпийските спортисти от Русия не й е предписвал препарата с терапевтична цел.
Надежда Сергеева и Анастасия Кочержова заеха 12-о място на двойки при жените в Южна Корея.
Чака се решението на Арбитражния спортен съд (КАС), който най-вероятно ще анулира всички резултати на руското дуо на игрите, а след това Международният олимпийски комитет ще спре правата на Сергеева.
Вчера КАС отне бронзовите медали на руската смесена двойка в кърлинга заради открития забранен препарат мелдоний в пробата на Александър Крушелницкий.
Вестта за допинга в бобслея помрачи настроението в руския лагер, след като тимът на Сборная в хокея на лед при мъжете се класира на олимпийски финал за първи път от 20 години - 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) в първия полуфинал над Чехия.
Надежда Сергеева е на 30 години, това е второто й участие на зимни игри. През март 2016 г. нейна проба е дала положителен резултат за мелдоний, който през януари същата година влезе в групата на забранените вещества. През юни тя е оправдана от Руската антидопингова агенция (РАА), която е взела под внимание, че тогава все още не се е знаело за какък срок от време мелдоният се изчиства от организма, а Сергеева се е оправдала, че го приемала в края на 2015 г.
Триметазидинът е забранен в спорта повече от три години. РАА предупредила спортистите да не го използват още в края на 2014 г. /clubz.bg
Това е станало на 18 февруари. Отново става въпрос за лекарство за сърце - триметазидин. Сергеева е тествана пет дни по-рано, тогава пробата й е била отрицателна. Медицинският щаб на Олимпийските спортисти от Русия не й е предписвал препарата с терапевтична цел.
Надежда Сергеева и Анастасия Кочержова заеха 12-о място на двойки при жените в Южна Корея.
Чака се решението на Арбитражния спортен съд (КАС), който най-вероятно ще анулира всички резултати на руското дуо на игрите, а след това Международният олимпийски комитет ще спре правата на Сергеева.
Вчера КАС отне бронзовите медали на руската смесена двойка в кърлинга заради открития забранен препарат мелдоний в пробата на Александър Крушелницкий.
Вестта за допинга в бобслея помрачи настроението в руския лагер, след като тимът на Сборная в хокея на лед при мъжете се класира на олимпийски финал за първи път от 20 години - 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) в първия полуфинал над Чехия.
Надежда Сергеева е на 30 години, това е второто й участие на зимни игри. През март 2016 г. нейна проба е дала положителен резултат за мелдоний, който през януари същата година влезе в групата на забранените вещества. През юни тя е оправдана от Руската антидопингова агенция (РАА), която е взела под внимание, че тогава все още не се е знаело за какък срок от време мелдоният се изчиства от организма, а Сергеева се е оправдала, че го приемала в края на 2015 г.
Триметазидинът е забранен в спорта повече от три години. РАА предупредила спортистите да не го използват още в края на 2014 г. /clubz.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа