Ювентус победи Торино с 1:0 като гост

Спорт 18.02.2018 15:54

Отборът на Ювентус записа доста безлична победа с 1:0 в градското дерби с Торино в двубой от 25-ия кръг в Серия "А". Единственото попадение бе дело на Алекс Сандро, който се разписа още през първото полувреме.

Старши треньорът бе решил да не залага на типичния си титулярен състав, като Джанлуиджи Буфон бе оставен на резервната скамейка, заедно с Пауло Дибала, който се появи в игра 20 минути преди края на срещата.

За нещастие на Масимилиано Алегри, първото полувреме започна по доста лош за неговия отбор начин. Гонсало Игуаин получи травма още преди да бяха изминали и 10 минути от първия съдийски сигнал, а малко след това бе и принудително заменен, тъй като физическото му състояние не позволяваше той да продължи участието си в двубоя. Това, до някаква степен, оказа влияние и на всичко в мача до края на първата част, а "бианконерите" определено не седяха по същия начин на терена както сме свикнали да ги виждаме до момента в първенството.

Атаки почти липсваха, но след половин час игра, Юве успя да достигне до гол. Алекс Сандро получи хубав пас от влезлия като резерва Бернардески и с лекота се разписа в близкия ъгъл за 1:0.

През второто полувреме промяна на терена в Торино нямаше. Отново градското дерби премина през доста монотонни 45 минути, като раздвижване имаше чак след 70-ата минута, когато на терена се появи звездата на Ювентус - Пауло Дибала. Той на няколко пъти имаше възможност да удвои резултата в полза на своя тим, но късметът така и не му се усмихна. Нападателят се хвърли вихрено в атака и успя успешно да си проправи път, финтирайки няколко защитника на домакините, след което стреля, но топката попадна право в ръцете на вратаря. Това бе и най-добрата открила се голова ситуация пред "бианконерите".

След този минимален успех Ювентус отново се изкачи до върха в Серия "А", задминавайки втория Наполи. "Бианконерите" вече имат 65 точки в актива. Торино пък е девети с 36. /topsport.bg