Усложненията след грипа препълниха болниците
България 17.02.2018 14:44
Вътрешното отделение на болницата в Благоевград е препълнено с хора с усложнения след грипа, съобщава Нова телевизия.
Болни се настаняват и в други отделения, а медицински сестри се командироват там, за да получат пациентите нужните грижи.
"Последната седмица е много натоварена. Има много случаи на пневмонии. След преминаването на пика на грипната епидемия, сега може да се каже, че се появи пикът на усложненията след грипа", обясни лекар от болницата.
В болницата в Благоевград има дефицит на медицински сестри и затова е потърсена помощ от ръководството на болницата. Има командировани сестри заради натоварения график и невъзможността една жена да обслужи повече от 40 болни.
Болни се настаняват и в други отделения, а медицински сестри се командироват там, за да получат пациентите нужните грижи.
"Последната седмица е много натоварена. Има много случаи на пневмонии. След преминаването на пика на грипната епидемия, сега може да се каже, че се появи пикът на усложненията след грипа", обясни лекар от болницата.
В болницата в Благоевград има дефицит на медицински сестри и затова е потърсена помощ от ръководството на болницата. Има командировани сестри заради натоварения график и невъзможността една жена да обслужи повече от 40 болни.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:45 KNDS готви рекорден дебют на борсата
- 17:41 КЗК глоби две фирми, представяли фалшиво масло под марката „Deutsche Markenbutter"
- 17:36 Дa нaпpaвиш oт ĸpacoтaтa бизнec или ĸaĸ ce влизa нa пaзap c oцeнĸa $100 милиapдa
- 17:31 Разпитват Олег Невзоров в ОДМВР-Варна, не е задържан, каза ст. комисар Цветан Пировски
- 17:27 Почина бившият председател на Федералния резерв на САЩ Алън Грийнспан
- 17:18 Столична община не допуска 215-метровата кула на "Черни връх" въпреки съдебните хватки
- 17:18 Министър Ивкова: Трябва да задържим младите лекари с реални решения
- 17:09 Топлопроводите в "Студентски град" и "Мусагеница" са в окаяно състояние, план за модернизация няма