Надзирателите в затворите започват нова серия протести
Варна<+> 12.02.2018 10:41
Надзирателите в затворите в страната започват нова серия протести с искане за по-високи заплати и по-добри условия на труд. Решението беше взето на общо събрание на Синдиката на служителите в затворите у нас, което се проведе през уикенда край Варна, съобщава БНТ.
На 23 февруари надзирателите в цялата страна отново ще излязат на протест пред затворите. Ден по-късно те ще изразят недоволството си и пред Министерството на правосъдието.
Протести на надзирателите ще има и през март. На 10 март е предвиден митинг-шествие пред Министерството на правосъдието. От 24 март през ден ще има протести пред затворите, като първи ще бъдат надзирателите в София, Ловеч, Варна, Стара Загора и Пазарджик. Основното искане е заплатите им да се изравнят с тези в сектор „Сигурност“ на МВР.
„Останалите два проблема, които сме поставили, увеличението на щатната численост и подобряване на условията на труд са неща, по които може да се работи в перспектива. От 2010 г. до този момент има 863 осъдителни решения на българския съд срещу Министерството на правосъдието за положен извънреден и неплатен труд. Като обезщетения и разноски по делата държавата е изплатила около 2 911 000 лева”, коментира Цветан Михайлов от синдиката.
По данни на организацията в затворите у нас не достигат около 200 надзиратели.
На 23 февруари надзирателите в цялата страна отново ще излязат на протест пред затворите. Ден по-късно те ще изразят недоволството си и пред Министерството на правосъдието.
Протести на надзирателите ще има и през март. На 10 март е предвиден митинг-шествие пред Министерството на правосъдието. От 24 март през ден ще има протести пред затворите, като първи ще бъдат надзирателите в София, Ловеч, Варна, Стара Загора и Пазарджик. Основното искане е заплатите им да се изравнят с тези в сектор „Сигурност“ на МВР.
„Останалите два проблема, които сме поставили, увеличението на щатната численост и подобряване на условията на труд са неща, по които може да се работи в перспектива. От 2010 г. до този момент има 863 осъдителни решения на българския съд срещу Министерството на правосъдието за положен извънреден и неплатен труд. Като обезщетения и разноски по делата държавата е изплатила около 2 911 000 лева”, коментира Цветан Михайлов от синдиката.
По данни на организацията в затворите у нас не достигат около 200 надзиратели.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие