Манчестър Юнайтед загуби от Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк"

Спорт 11.02.2018 19:19

Нюкасъл изненада критиците на Острова и спечели домакинството си на Манчестър Юнайтед, в мача между двата тима от 27-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" завърши с победа за "свраките" с 1:0.

Единственото попадение в сблъсъка вкара Мат Ричи, разписал се след 65 минути игра.

Първото полувреме от двубоя далеч не бе сред най-интригуващите в Лигата през сезона. Положенията пред двете врати се брояха общо на пръстите на едната ръка, а играта се водеше основно в средата на терена.

Футболистите и на двата отбора не бързаха да подновят битката, в моментите, в които топката напускаше пределите на игрището.

На няколко пъти Ромелу Лукаку се озоваваше в добри ситуации за реализиране на попадение, но бе неубедителен в изявите си.

Алексис Санчес пък оставаше изолиран от случващото се в половината на съперника и сякаш прекалено малко подавания преминаваха през него. Това със сигурност не допринесе за повишаването на динамиката и драматичността на сблъсъка.

Най-добрата възможност през откриващите 45 минути се откри пред Антони Марсиал, малко преди почивката. Матич изведе французина по чудесен начин очи в очи със стража на опонента, но Марсиал пропусна да вкара първия гол в мача.

Така до паузата между полувремената попадения на "Сейнт Джеймсис Парк" не бяха отбелязани.

В 65-ата минута Крис Смолинг получи официално предупреждение за симулация, а при последвалото центриране, Мат Ричи засече топката в мрежата за 1:0.

Нюкасъл се прибра в половината си и редуваше контраатаките си една след друга.

"Червените дяволи" пък се надпреварваха да пропускат в предни позиции, като Марсиал на два пъти не успя да се разпише от непосредствена близост.

Така или иначе обаче нова промяна в резултата не беше регистрирана и 5-ата загуба за Юнайтед в Лигата през сезона стана факт.

Отборът на Рафаел Бенитес не бе печелил на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" в осем поредни случая, в които записа пет поражения и три равенства, които бяха в последни им три изяви пред собствена публика. За последно "черно-белите" надделяха вкъщи на 21 октомври (1:0 над Кристъл Палас).

По-рано през сезона възпитаниците на Жозе Моуриньо разбиха Нюкасъл с 4:1 на "Олд Трафорд", а последната им среща в дома на "свраките" завърши при драматичното 3:3. Днес обаче победителят беше различен.

За последно Нюкасъл сломи 20-кратния шампион на Англия вкъщи през 2012 г. с 3:0. Сега подвигът беше повторен, макар и не с толкова убедителен краен резултат. /topsport.bg