Отпечатани са първите „зелени билети” за София
България 26.01.2018 19:27
Първите „зелени билети“ вече са отпечатани. „Зелен билет“ ще се въвежда при реализирани средноденонощни стойности на фините прахови частици над 200 mgm/m3.
Билетите ще се разпространяват в пунктовете за продажба на превозни документи на ЦГМ и „Метрополитен“, съобщиха от Столична община. Пътниците ще имат възможност да закупят новата карта и от шофьорите. На билета е изписана цената от 1 лев, както и че важи за един ден и за цялата мрежа на градския транспорт.
Пътуването със „зелен билет“ е извънредна мярка, която цели да стимулира хората да оставят автомобилите си и да използват градския транспорт в дните с висока концентрация на фини прахови частици. Решението за това беше взето от Столичния общински съвет на 25 януари т.г.
Центърът за градска мобилност има готовност да пусне допълнителни коли по линиите на обществения транспорт в периодите със силно замърсяване на въздуха.
За днес Столична община беше предупредила за очаквано превишение на нивата на фини прахови частици във въздуха. Тя призова за намаляване на замърсяването - жителите и гостите на София при възможност да ограничат движението на личните си автомобили и да използват градски транспорт, както и домакинствата, които се отопляват на дърва и въглища, при възможност да използват електрически уреди за отопление или друго екологично отопление. Предупреждение за завишени граници на замърсяване на въздуха за утре - 27 януари, има за кварталите "Хиподрума", "Павлово" и "Надежда"./БГНЕС
Билетите ще се разпространяват в пунктовете за продажба на превозни документи на ЦГМ и „Метрополитен“, съобщиха от Столична община. Пътниците ще имат възможност да закупят новата карта и от шофьорите. На билета е изписана цената от 1 лев, както и че важи за един ден и за цялата мрежа на градския транспорт.
Пътуването със „зелен билет“ е извънредна мярка, която цели да стимулира хората да оставят автомобилите си и да използват градския транспорт в дните с висока концентрация на фини прахови частици. Решението за това беше взето от Столичния общински съвет на 25 януари т.г.
Центърът за градска мобилност има готовност да пусне допълнителни коли по линиите на обществения транспорт в периодите със силно замърсяване на въздуха.
За днес Столична община беше предупредила за очаквано превишение на нивата на фини прахови частици във въздуха. Тя призова за намаляване на замърсяването - жителите и гостите на София при възможност да ограничат движението на личните си автомобили и да използват градски транспорт, както и домакинствата, които се отопляват на дърва и въглища, при възможност да използват електрически уреди за отопление или друго екологично отопление. Предупреждение за завишени граници на замърсяване на въздуха за утре - 27 януари, има за кварталите "Хиподрума", "Павлово" и "Надежда"./БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа