Няма полуфинал: Григор преклони глава пред Едмънд

Спорт 23.01.2018 10:30

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън след поражение в четири сета от британеца Кайл Едмънд след 4:6, 6:3, 3:6, 4:6.

След голямата си победа над Ник Кириос, Григор бе считан за огромен фаворит срещу Едмънд, но в този двубой британецът бе по-добрият тенисист на "Род Лейвър Арена" и заслужено достигна до своята първа победа над играч от топ 10 и успех в първия си четвъртфинал от Големия шлем.

За съжаление Григор не успя да демонстрира играта, която му донесе успеха над Кириос, сервисът отново бе много колеблив, за което свидетелстват само 7 аса и 7 двойни грешки. Грешките от дъното на корта също бяха доста и в нито един момент Димитров не изглеждаше достатъчно комфортно на корта. На свой ред Едмънд играеше без особено напрежение и демонстрира в най-пълна степен огромното израстване в играта си. Мощните форхенди летяха отвсякъде и донесоха 46 уинъра, макар и непредизвиканите грешки да не бяха малко. Все пак с достигането си до четвъртфинал българинът защити сериозна част от спечелените през миналата година точки и след турнира най-вероятно ще остане под №3 в света като може да бъде изместен единствено от Марин Чилич. За Григор предстои кратка почивка, след което ще се прибере в България за участие в DIEMA XTRA Sofia Open. Едмънд пък очаква своя съперник на полуфиналите, който ще бъде определен от двубоя между Рафаел Надал и Чилич.

Втората ракета на Великобритания стартира мача по-добре от своя съперник и постигна пробив още в първия гейм. Той бе върнат, но Едмънд постигна нов за 5:4, което бе достатъчно за успеха в сета.

В тези моменти форхендът му бе унищожителен за Григор, който трудно печелеше продължителните разигравания. Това все пак се промени във втората част, в която грешките на Едмънд зачестиха, а Григор постигна ранен пробив. Макар че в последствие трябваше да отразява четири брейкбола, българинът спечели сета.

Гришо имаше възможност за пробив и в първия гейм на третия сет, но не се получи. В последствие двамата печелеха лесно сервис геймовете си до фаталния осми гейм, в който Едмънд достигна до третия си брейк в мача и поведе с 2:1.

Вдъхновен от случващото се, британецът започна солидно и в четвъртия сет, в който постигна пробив за 3:2. С отличен слайс бекхенд, който бе основно оръжие в целия мач, Димитров все пак постигна рибрейк, а след това поведе и с 4:3. Само че отново в края на сета нервите на българина не издържаха, Едмънд проби за 5:4, след което на свой сервис реализира първия си мачбол. /gong.bg