Хьон Чун продължава да впечатлява в Мелбърн, елиминира и Джокович

Спорт 22.01.2018 13:59

Кореецът Хьон Чун продължи впечатляващото си представяне на Откритото първенство на Австралия по тенис. След като в трети кръг елиминира четвъртия в света Александър Зверев, днес 21-годишният тенисист отстрани и шесткратния шампион от надпреварата Новак Джокович със 7-6 (4), 7-5, 7-6(3).

Заемащият 58-мо място в световната ранглиста демонстрира много солидна игра срещу именития си съперник и напълно заслужено стигна до крайния успех след 3 часа и 21 минути игра. От своя страна Джокович трябваше да се бори с болки на десния лакът, които повлияха на неговата игра.

В първия сет двамата си размениха по два пробива, преди да се стигне до тайбрек, в който Чун се наложи със 7-4. Кореецът продължи да е много стабилен в играта си и това му позволи да поведе с 2-0 гейма в началото на втория сет. Бившият номер 1 обаче успя да върне пробива в седмия гейм, а впоследствие и да изравни резултата при 4-4. Сетът отново вървеше към тайбрек, когато в 12-ия гейм Чун реализира решаващ пробив, отмъквайки частта със 7-5.

Третият сет отново предложи изключителна битка между двамата тенисисти, които на няколко пъти влизаха в маратонски разигравания. Новак първи взе инициативата, пробивайки за 1-0, но младият кореец отговори мигновено и направи рибрейк за 1-1. В следващите минути двамата си размениха по още един пробив и резултатът отново бе равен. В крайна сметка третият сет, подобно на първия, трябваше да бъде решен отново след тайбрек. В него Чун поведе рано с 3-0, но сърбинът показа характер и успя да изравни до 3-3. В този момент обаче младият кореец отново взе инициативата и след няколко страхотни отигравания стигна до победата със 7-3.

В спор за място на полуфиналите Чун, който стана първият кореец достигнал до четвъртфинал в турнир от Големия шлем, ще срещне голямата изненада в турнира – американеца Тенис Сандгрен, който по-рано днес елиминира Доминик Тийм.

Чун, който през изминалата година спечели турнира „Следващата генерация“, ще бъде една от звездите на предстоящия турнир София Оупън в началото на февруари. /БГНЕС