Общите работни помещения правят служителите нещастни
Наука 21.01.2018 18:15
Офисите-хамбари, в които се трудят на едно място много служители, ги правят нещастни и непроизводителни, констатира шведско проучване, цитирано от в. "Метро".
Общите офис помещения всъщност са една голяма недомислица - поне според екип от учени на изследователския център в Карлщадския университет.
Техният първоначален замисъл бил да се стимулира една хомогенна среда за сътрудничество на служителите. Но в крайна сметка се оказало, че тя не ги насърчава към постигането на общи цели, а по-скоро ги разсейва и дразни.
Подобна среда рязко сваля производителността на служителите, предупреждава ръководителят на екипа д-р Тобайъс Отербринг. Колкото повече са струпаните хора на едно място, толкова по-малко е удовлетворението им от работата.
Изследователите установили, че дори при малки (3-9) и средни работни колективи (10-20 души) нивото на комуникация е слабо, а неудовлетвореността от работата - голямо.
Отербринг изтъква, че общите помещения в краткосрочен план могат да носят изгоди, но в дългосрочен план са губещи заради намалената производителност и неудовлетвореността на служещите, които са склонни да си търсят друга работа.
Източник: БТА
Общите офис помещения всъщност са една голяма недомислица - поне според екип от учени на изследователския център в Карлщадския университет.
Техният първоначален замисъл бил да се стимулира една хомогенна среда за сътрудничество на служителите. Но в крайна сметка се оказало, че тя не ги насърчава към постигането на общи цели, а по-скоро ги разсейва и дразни.
Подобна среда рязко сваля производителността на служителите, предупреждава ръководителят на екипа д-р Тобайъс Отербринг. Колкото повече са струпаните хора на едно място, толкова по-малко е удовлетворението им от работата.
Изследователите установили, че дори при малки (3-9) и средни работни колективи (10-20 души) нивото на комуникация е слабо, а неудовлетвореността от работата - голямо.
Отербринг изтъква, че общите помещения в краткосрочен план могат да носят изгоди, но в дългосрочен план са губещи заради намалената производителност и неудовлетвореността на служещите, които са склонни да си търсят друга работа.
Източник: БТА
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:19 Присъдиха званието "Почетен гражданин на София" на покойния Любен Дилов-син
- 13:11 ИПБ: Държавата плаща милиони за пасивна безопасност, без да е проверила какво купува и монтира
- 13:03 Медицински университет-Варна отбелязва 65 години с нестандартна щафета по вода
- 12:55 МААЕ: Споразумението между САЩ и Иран осигурява достъп до ядрените обекти на Техеран
- 12:47 Аркади Шарков: Около 80% от доплащането в системата на здравеопазването е за лекарства
- 12:39 ПБ: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, скриха сметките в чекмеджетата
- 12:31 ЕК предлага удължаване с още една година на статута на закрила за украинските бежанци в ЕС
- 12:23 Шампионът Карлос Насар също става посланик на туризма ни