Жекова отпадна в 1/4-финалите в Ерзурум

Спорт 20.01.2018 13:43

Най-добрата българска състезателка в сноуборд кроса Александра Жекова отпадна на четвъртфиналите на състезанието от Световната купа в Ерзурум, Турция и остана 14-а в крайното класиране. Жекова бе най-бърза в осминафиналната си серия, като изпревари американкат Мегън Тиърни, канадката Карли Бренеман и швейцарката Сандра Гербер.

В следващия етап обаче Жекова допусна грешка в средата на трасето и макар да се движеше втора на първата контрола, което щеше да и осигури място на полуфинала, остана четвърта зад италианката Микаела Мойоли, Тиърни и канадката Зоуи Бергеман.

Победата в състезанието взе чехкинята Ева Самкова, втора завърши французойката Кло Трепьош, а трета се нареди Мойоли. Французойката Нело Локоз пък допълни финалната четворка.

В класирането за Световната купа води Трепьош с 4100 точки. Втора е Мойоли с 3830 точки, докато трета е американката Линдзи Джакобелис с 3380 точки. Александра Жекова е десета с точно 1500 точки.

Следващият старт от Световната купа в сноуборд кроса е на 27 януари в Банско. /sportal.bg