Кирьос ще спори с Григор на осминафиналите в Мелбърн

Спорт 19.01.2018 18:22

Ник Кирьос ще е съперникът на Григор Димитров на осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. Местният любимец си гарантира мач с първата ни ракета, след като в трети кръг се наложи трудно над французина Жо-Вилфред Цонга със 7-6(5), 4-6, 7-6(6), 7-6(5).

Двамата напълно оправдаха очакванията за страхотен двубой помежду им, който продължи повече от три часа. След като си размениха по един пробив в началото на първия сет, Кирьос поведе в резултата след тайбрек, спечелен със 7-5.

Във втората част Цонга успя да изравни, след като реализира единствения пробив в сета в петия гейм за 3-2 и до края не изпусна аванса си.

Двамата тенисисти продължиха оспорваната битка помежду си, като третият сет премина без пробиви. В последвалия тайбрек Кирьос успя да се наложи с 8-6. Този сценарият се повтори и в четвъртия сет, в който отново пробиви липсваха, а в тайбрека австралиецът направи зрелищен обрат от 2-5 до крайното 7-5, за да се класира за следващата фаза, където негов съперник ще е първата ни ракета Григор Димитров.

Мачът ще е под номер 4 помежду им, като най-добрият ни тенисист води с 2-1 победи. Последният им сблъсък – на полуфиналите в Бризбейн, обаче бе спечелен от Кирьос. /БГНЕС