Ракетата отвя Фу на старта на Мастърс

Спорт 17.01.2018 08:43

Рони О'Съливан започна по отличен начин похода си към осма титла от Мастърс, след като разби Марко Фу с 6-0 в мач от първия кръг на престижната надпревара. Ракетата демонстрира страхотна форма, за да стигне до бърз успех в "Александра Палас".

О'Съливан откри мача с брейк от 120, след което реализира точкови серии от 121, 74 и 112 в следващите три фрейма, за да дръпне с 4-0 на почивката. 7-кратният шампион не намали оборотите след почивката и набързо взе още два фрейма, за да затвори мача с 6-0. По този начин Ракетата се класира за 1/4-финалите на турнира, където ще срещне Марк Алън, който победи Лука Бресел с 6-3.

О'Съливан е основен фаворит за титлата, след като световният номер 1 Марк Селби загуби от Марк Уилямс с 5-6 в друг мач от първи кръг. От надпреварата отпадна и Дин, който бе победен от Райън Дей с 6-4. За четвъртфиналите се класира Асото в колодата Джъд Тръмп след успех над Уенбо Лян с 6-4. /БГНЕС