"Фолксваген" отчете увеличение на продажбите на автомобили
България 15.01.2018 10:49
Компанията "Фолксваген" обяви в неделя, че в света през 2017 година са продадени повече от всякога автомобили от известната марка. Това е знак, че автопроизводителят се възстановява след "Дизелгейт".
След скандала с измамно отчитане на замърсяването на дизеловите двигатели преди три години, сега "Фолксваген" са похвали с увеличение на продажбите с 4,2%.
"Завършихме 2017 с най-доброто представяне за "Фолксваген", каза Херберт Диес, председател на борда на директорите на марката за леки автомобили.
Световните продажби нараснаха с 4,2% до 6,2 млн. а продажбите в Китай са скочили с 5,9% до 3,2 млн. Това е повече от половината от продадените в световен мащаб, посочва АФП. /БГНЕС
След скандала с измамно отчитане на замърсяването на дизеловите двигатели преди три години, сега "Фолксваген" са похвали с увеличение на продажбите с 4,2%.
"Завършихме 2017 с най-доброто представяне за "Фолксваген", каза Херберт Диес, председател на борда на директорите на марката за леки автомобили.
Световните продажби нараснаха с 4,2% до 6,2 млн. а продажбите в Китай са скочили с 5,9% до 3,2 млн. Това е повече от половината от продадените в световен мащаб, посочва АФП. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие
- 18:28 МО предупреждава за придвижване на военни колони по пътищата в понеделник